Ana SayfaGüncelTikTok içerik üreticileri, yakında bazı videoları bir ödeme duvarının arkasına koyabilir

TikTok içerik üreticileri, yakında bazı videoları bir ödeme duvarının arkasına koyabilir

TikTok büyümeye devam etmek için basit bir strateji kullanabilir: içerik oluşturucuların ekstra para kazanmasına yardımcı olun. Bilgi kaynakları, TikTok’un üreticilerin belirli bir videoya erişmek için 1 dolar (veya seçtikleri bir fiyat) talep etmesine izin verecek bir ödeme duvarı özelliği geliştirdiğini iddia ediyor. Sistemin tam olarak nasıl çalışacağı belli olmasa da, bu etkileyicilerin doğrudan en sıcak kliplerinden yararlanmalarına yardımcı olacaktır.

tiktok

Kaynaklara göre, sosyal ağ da düşük ödemelerle ilgili şikayetler arasında Yaratıcı Fonu’nu yenilemeyi düşünüyor. TikTok çok daha büyük bir takipçi sayısı gerektirir (100,000’e karşı 10.000), ancak sonuç olarak uygun içerik oluşturuculara daha fazla ödeme yapabilir. Fon, yakın zamanda yükseltilen 10 dakikalık sınırı iyi kullanan daha uzun videolar üreten kullanıcıları da ödüllendirebilir.

Engadget’e yaptığı açıklamada TikTok, sözde planlar hakkında doğrudan yorum yapmadı, ancak hizmeti içerik oluşturucular için “değerli ve ödüllendirici” hale getirmek için yeni yollar tasarlamaya “taahhütlü” olduğunu söyledi. Ödeme duvarının ne zaman hazır olacağı belli değil, ancak gözden geçirilmiş İçerik Oluşturucu Fonu Mart ayında başlatılabilir. Şirketin Brezilya ve Fransa’daki yeni finansman sistemini test ettiği bildiriliyor.

Ek ödüller gerekli olabilir. TikTok’un Amerikan kullanıcı tabanı pandemi sırasında artarken, bu kitle 2022’de dengelendi. Ödeme duvarları ve yeni bir İçerik Oluşturucu Fonu, sosyal medya yıldızlarının TikTok’ta Instagram veya Snapchat’e doğru sürüklenecekleri videolar yayınlamasını sağlayabilir. Firmanın zaten reklam gelirini paylaşan YouTube tarzı bir programı var, ancak yalnızca bir avuç üst düzey kullanıcı tarafından kullanılabilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir