Ana SayfaGüncelDiscord, Twitter Spaces benzeri yayın özelliğini kullanıma sunuyor!

Discord, Twitter Spaces benzeri yayın özelliğini kullanıma sunuyor!

Discord, daha geniş bir kitleye konuşma yayınlayan küçük bir konuşmacı grubuna ışık olan Clubhouse ve Twitter Spaces tarzı özelliği olan Stage Channels’ı genişletiyor. Stage Channels neredeyse iki yıl önce yalnızca sesli bir özellik olarak piyasaya sürüldü, ancak Discord karışıma video akışları, ekran paylaşımı ve metin sohbeti eklediği için her şey değişmek üzere.

En fazla beş katılımcı video akışlarını paylaşabilir. Bir başkası aynı anda ekranını paylaşabilir. Her zaman olduğu gibi, konuşmacılara katılmaya davet edilmedikçe hiçbir izleyici üyesinin sesi veya videosu yayınlanmayacaktır.

Video sesten çok daha fazla bant genişliği kullandığından, Discord bazı sınırlar getirdi. Ücretsiz Topluluk özelliklerine sahip herhangi bir sunucu, ana bilgisayarlar da dahil olmak üzere 50 kişiye kadar Aşamalarda video ve ekran paylaşımını etkinleştirebilir. Yine de Discord, bunun normal ses kanallarında görüntülü sohbet için maksimum izleyici sınırının iki katı olduğuna dikkat çekiyor.Artırılmış sunucular, 2. Kademe’de bir video Aşamasında 150’ye ve 3. Kademe’de 300’e kadar kişiye sahip olabilir.

 

Discord'da video akışlarını, izleyici üyelerini, bir metin sohbet kutusunu ve sunucudaki odaların bir listesini gösteren bir Sahne Kanalının ekran görüntüsü.
anlaşmazlık

Bu arada metin sohbeti, ses kanallarındakiyle aynı. Panelin sağ üst köşesindeki “Sohbeti Göster”i seçebilir ve sorular sorabilir veya konuşmacıların neyi tartıştığı hakkında yorum yapabilirsiniz. Ek olarak, moderatörler, yalnızca belirli atanmış rollere sahip kullanıcıların bir sunucuda video veya ekranlarını paylaşmasına izin verme yeteneğine sahiptir.

Bu arada, bir Sahnenin başlamasını beklerken, Discord şimdi bekleme odası müziği çalacak. Duymamayı tercih ederseniz sekizinci nota (♫) butonuna basarak müziği kapatabilirsiniz.

Discord kullanıcıları, görüntülü Stage sohbetlerini Twitch gibileri kadar çok kullanıcıya yayınlayamasa da, bu kesinlikle kullanıcılar için hoş bir güncelleme olacaktır. İnsanlar AMA’ları, şömine başında sohbetleri, canlı podcast kayıtlarını, beatboxing yarışmalarını ve diğer etkinlikleri yürütmek için Stage Channels’ı kullandılar. Artık içerik oluşturucular, isterlerse premium oyun akışları için bu özelliği kullanabilirler.

Karışıma video eklemek, moderatörlerin çok fazla kişiyi sessize almak ve sesini açmak zorunda kalmadan kullanıcılara daha fazla esneklik sağlar. Bir Discord video sunumu sırasında yanlışlıkla sesini açmak daha zor olacağı için izleyici üyeleri için de kullanışlıdır. Mikrofon kapatma kısayol tuşunuzun sık sık bastığınız bir anahtar olmadığından emin olun millet!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir