Ana SayfaGüncelWhatsApp'taki Görüntü Kalitesi Büyük Bir Yükseltme Almak Üzere

WhatsApp’taki Görüntü Kalitesi Büyük Bir Yükseltme Almak Üzere

WhatsApp kullanıcıları uzun zamandır mesajlaşma uygulamasının birbirlerine gönderdikleri görüntülerin kalitesini düşürdüğü için büyük ölçüde şikayet ediyorlar. Meta’nın bu şikayetleri dinlediği ve şirketin her şey dikkate alınarak orijinal görüntünün kalitesini koruyacak görüntüler göndermenin bir yolu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Bu özellik için testler geçen ay tespit edildi ve tüm bunların söylendiği ve şimdi aradan çıktığı için kullanıcı arayüzünün nihayet ortaya çıktığını belirtmek önemlidir. İyi haber şu ki, bu özellik masaüstü kullanıcıları ve mobil kullanıcılar için de mevcut olacak, çünkü bu, potansiyel olarak bundan yararlanabilecek insan sayısını artırabilecek türden bir şey.

Kullanıcılar artık görüntünün standart kalitede mi yoksa HD’de mi olmasını istediklerini seçme şansına sahip olacaklar, bu da onlara ne kadar veri kullandıkları üzerinde başka türlü olabileceğinden daha fazla kontrol sağlayacaktır. Veri maliyetleri hızla artıyor, bu da kullanıcılara seçenek vermeyi gerekli kılıyor, ancak durum böyle olmasına rağmen birçok kullanıcı muhtemelen en azından kısa bir süre için HD görüntü kalitesinden tam olarak yararlanacak.

Bu güncelleme uzun zamandır geliyor ve ilk raporlar 2021’de geri geliyor. Güncellemenin geniş bir sunum alması yaklaşık 2 yıl alsa da, çoğu WhatsApp kullanıcısı nihayet onlara doğru yol aldığı için sevinecek.

Burada dikkat edilmesi gereken bir şey, görüntüleri orijinal kalitede veya HD olarak göndermeye çalışmanın, görüntünün yüklenmesini ve gönderilmesini çok daha uzun süreceğidir. Bu, kullanıcıların mücadele etmek zorunda kalacakları bir takastır, ancak bu tür bir özelliğe ihtiyaç duyan kullanıcıların, belgeler ve benzerleri aracılığıyla resim göndermek zorunda kalmamalarına yardımcı olacağından değişimi kabul etmeye istekli olma ihtimali vardır.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir