Ana SayfaTwitchDonald Trump'a bir darbe de Twitch'ten! Süresiz ban

Donald Trump’a bir darbe de Twitch’ten! Süresiz ban

Elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu olan Twitch, 2 hafta önce Amerika’da devlet kurumlarını hedef alan eylemlerin sonrasında eski başkan Donald Trump tarafından kullanılan hesabı birçok sosyal medya platformu gibi devre dışı bırakmıştı. Fakat Donald Trump tarafından koltuğu devretmesi ile beraber platform, söz konusu hesabı kalıcı olarak yasakladı.

Twitch Donald Trump’a süresiz yasak getirdi

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan şiddet olaylarında Twitter ve Facebook gibi pek çok sosyal medya platformları Donald Trump’a ait olan tüm hesapları ya sınırlandırmış, ya da tamamen yasaklamıştı. Konu ile ilgili The Verge’ye konuşan bir şirket sözcüsü, eski başkan Trump’ın ofisten ayrılmasından sonra hesabın yeniden değerlendirilebileceğini ifade etti.

Açıklama ise şu şekilde; Şiddeti kışkırtma riski devam ettiği için Başkan Trump’ın Twitch kanalını süresiz olarak askıya aldık. Başkanın açıklamaları, harekete geçirici olarak yorumlanmaya devam ediyor. Twitch, bünyesinde nefret dolu davranışları, tacizi veya şiddeti teşvik etmeyi yasaklayan kurallara sahiptir. Yaptırım kararları verirken hizmet dışı olayları dikkate alırız. Bununla birlikte, geçtiğimiz haftalarda yaşanan olaylar, doğrudan Twitch üzerinden yayınlanıp yayınlanmadığına bakılmaksızın şiddeti teşvik eden retoriğe ilişkin bir boşluğun altını çizdi. Bu durumu değerlendirmemizin bir sonucu olarak bu kararı aldık” İfadeleri kullanıldı.

twitch donald trump

Alınan bu karar, Trump’ın hesabındaki gelişmelere herhangi bir itiraz etme fırsatını da sınırlıyor. Aynı zamanda bu karardan dönülmedikçe platformda başka bir hesap da oluşturamayacağı anlamına da gelmekte.
Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir