Ana SayfaGüncelTikTok, bildirimlere önemli bir yenilik yapıyor!

TikTok, bildirimlere önemli bir yenilik yapıyor!

Son zamanlarda en çok yenilik yapan platformlardan biri şüphesiz TikTok. Şirket, her geçen gün yenilikler yapmaya devam ediyor. Bugün sızdırılan bir bilgiye göre TikTok, bireysel kullanıcıların canlı yayın bildirimlerini açabilmesine olanak tanıyacak yeni bir özelliği test ediyor.

tiktok bildirim

”Takip ettiğiniz bir kişi yayında” bildirimi gelecek

Sosyal medya uzmanı Alessandro Paluzzi’nin sızdırdığı ekran görüntülerine bakılınca TikTok, çok işe yarayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Facebook ve Instagram’da takip ettiğiniz bir kişi canlı yayına geçince bildirim alındığını hepimiz biliyoruz. TikTok, bu bildirim özelliğini kendi platformuna da getiriyor. Artık takip ettiğiniz biri canlı yayına geçerse ”Takip ettiğiniz bir kişi yayında” diye bir bildirim alacaksınız.

Canlı yayın özelliğini kullanmayı teşvik etmek amacıyla yapıldığı düşünülüyor

TikTok, uygulamaya çok fazla yenilik yapıyor ancak canlı yayın alanına uzun zamandır yenilik getirmiyordu. Şirket, kullanıcıların canlı yayın özelliğini daha çok kullanmalarını istediği için böyle bir yenilik yaptığı tahmin ediliyor. Bu işe yaracak gibi duruyor.

Özelliği kısıtlama veya tamamen kapatma seçeneğiniz olacak

Eğer ki çok fazla takip ettiğiniz kişi varsa ve bu kişilerden çok fazla canlı yayın bildirimi gelirse özelliği kısıtlama veya tamamen kapatma şansınız bulunuyor. Kısıtlama yöntemini seçerseniz sadece seçtiğiniz hesaplardan bildirim gelecektir. Eğer ki tamamen kapatma seçeneğini seçerseniz hiçbir bildirim gelmeyecek.

TikTok gibi yeni ve popüler olan uygulamaların, uygulamasını kullanıcı dostu bir yer olduğunu ve kullanımı kolay bir ortam haline getirilmeye çalıştığını görmek harika. Uygulamanın daha uzun bir yolu var ve gelecekte hangi özelliklerin sunulacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir