Ana SayfaGüncelDropbox, Yeni bir şifre yöneticisi uygulaması sundu!

Dropbox, Yeni bir şifre yöneticisi uygulaması sundu!

Çevrimiçi bir veri depolama şirketi olan Dropbox, yeni bir şifre yöneticisi uygulamasının özel bir beta sürümünü kullanıma sundu. Google Play Store’da Dropbox Parolaları uygulamasının sade bir sürümü yayınlandı.

Dropbox

Yeni uygulamanın, oturum açma kimlik bilgilerini otomatik olarak doldurma özelliği sağlayacak çeşitli özellikler / web sitelerindeki kullanıcı adı ve şifreler gibi standart şifre yönetim araçları sağladığı görülüyor. Güçlü bir şifre oluşturma ve çeşitli cihazlarda şifrelerin senkronizasyonu gibi özellikler de Dropbox Passwords uygulaması tarafından sunuluyor.

Bu uygulamanın açıklaması, bir kullanıcının kimlik bilgilerinin sıfır bilgi şifrelemesiyle saklandığını ve böylece parolalara yalnızca kullanıcı tarafından erişilebileceğini belirtiyor. Bu, uygulama kullanıcılarının parolasını bilgisayar korsanlarından korumaya yardımcı olmayı hedefliyor. Dropbox Passwords uygulaması için kullanıcılara ayrı bir kullanıcı adı ve ana şifre gerekip gerekmediği henüz belli değil kullanıcılar Dropbox hesaplarına erişmek için kullandıkları kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapabileceği ile ilgili tahminler bulunuyor.

Dropbox

Ancak, milyonlarca kişinin dosyalarını kaydetmek ve senkronize etmek için Dropbox kullandığını düşünürsek, bazı kullanıcılar bu platforma parola saklamanın aynı sepete çok fazla yumurta koymak gibi olduğunu düşünebilir. Kullanıcıların Passwords uygulaması için muhtemelen aynı kullanıcı adını ve şifreyi kullanması gerekecek gibi görünüyor. Kullanıcılar uygulama için aynı oturum açma kimlik bilgilerini kullanacaksa, Dropbox iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi sağlayacak. Bu yöntemler hesabınızın güvenliğini de oldukça yükseltecek gibi duruyor.

Şu anda, kullanıcılar akıllı telefonlarından iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebiliyor. Fakat bu özelliği etkinleştirmek için kullanıcıların farklı bir cihazda oturum açmak istiyorlarsa USB bağlantı noktasına fiziksel bir USB güvenlik anahtarı takmaları gerekiyor. Özelliği etkinleştirmek için SMS Mesajları aracılığıyla gönderilen kodları kullanabilir veya bir uygulama aracılığıyla iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir