Ana SayfaGüncelTehlikeli Uygulama SnapTube 40 Milyon Kez İndirildi!

Tehlikeli Uygulama SnapTube 40 Milyon Kez İndirildi!

Google Play Store aracılığı ile kullanıma sunulan tehlikeli veya şüpheli uygulamaların sayısı gerçekten oldukça endişe verici. Ayrıca bu durumun büyük bir kısmı, Google’ın onlardan kurtulmaya çalışmasına rağmen yeniden mağazaya yükleniyorlar. Mağazada 40 milyondan fazla kez indirilmiş bir uygulaması SnapTube bu da güvenli uygulama olmadığı gerçeğiyle ilgili gündemde yer alıyor.

SnapTube

Bahsettiğimiz uygulama birçok YouTuber tarafından da reklamı yapılan SnapTube uygulaması, ana işlevi birçok insan tarafından son derece yararlı bulunuyor. Özelliği ise Facebook veya YouTube üzerinden video indirmesini barındırmasıdır. Ancak bu uygulama karşılığında herhangi bir şey almadan talep ettiğiniz hizmeti sağlıyormuş gibi zararsız görünse de, UpStreamSystems’a göre, SnapTube ‘un kullanıcıları dolandırmasının bir yolu, onların bilgisi olmadan premium yani özel hizmetler için kayıt yapmasıdır.

Bu birçok kullanıcıyı uygulama kullanma konusunda geren bir durumdur, sonuçları finansal bir kayıpla da sonuçlanabilir. Tahminler, SnapTube ‘un temelde şüphe olmayan kullanıcılardan çaldığı hileli faaliyetlerden yaklaşık 100 milyar dolar kazandığını gösteriyor.

SnapTube

Ancak, Çin’in şu anda sahip olduğu en büyük teknoloji yatırımcısı olan Tencent gibi bazı büyük isim yatırımcılarına sahip bir geliştirici olan Mobiuspace adıyla bu uygulamanın Çinli Geliştiricisi. Sorunların üçüncü bir taraf sonucundan oluştuğunu iddia ediyor. Bazı insanlar için bir mazeret olarak görülse de bu durum için Google’ın kullanıcılar için çok fazla soruna neden olan uygulama hakkında ne yapmaya karar verdiğini görmesi doğru olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir