8 Ekim Pazartesi

Dünyanın enleri yenilebilir enerjiyle köşeyi dönüyor!

Dünyanın en büyük şirketleri yenilebilir enerji konusunda çok ciddi hareketler yapıyor. Apple ve Google’dan sonra birçok büyük şirket kendi enerjisini kendisi üretmek için yola çıktı.


Dünyanın en büyük şirketlerinin nasıl ayakta kalabildiklerini ve nasıl daha fazla kar edebildiklerini ele alacağımız bu haberimizde ayrıca Türkiye’de işleyişten bahsedeceğiz. İlk olarak Google ve Apple’dan bahsetmek istiyoruz. Google’ın yenilebilir enerji sayesinde neredeyse her yıl daha fazla kazandığını tahmin ediyoruz ki artık bütün büyük şirketler kendi enerjilerini kendileri üretmek istiyorlar. Apple yeni çalışma alanı olan Apple Park’ta oldukça profesyonel bir enerji istasyonu kurdu. Hem kampüsün görünüşünü etkilemiyor hem de oldukça yüksek enerji üretebiliyor. Uzay gemisi tasarımındaki ana binanın çatısı tamamen güneş enerjisiyle kaplandı ve günlük elektrik ihtiyacı direkt olarak buradan karşılanacak.

MİCROSOFT YENİ BİR KAMPÜS PLANI YAPTI

Google ve Apple’ın bu ataklarından sonra birçok büyük şirketin yenilebilir enerji konusunda planlar yaptığından az önce bahsettik. Şimdi ise sırada Microsoft var. Teknoloji devi yeni çalışma alanıyla oldukça ciddi işler yapıyor. Bill Gates yönetimindeki Microsoft’ta diğer şirketler gibi kendi enerjisini kendi üretmek istiyor. Bu anlamda çalışmalarına hız veren Microsoft’un çok yakın zamanda inşaata başlaması ve değişik bir kampüs yapması bekleniyor. Şirkette çalışanlardan yeni kampüste çalışmaktan oldukça mutlu olacaklar gibi görünüyor. Sizinde yenilebilir enerji hakkındaki görüşlerinizi Sosyopat ailesi olarak bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çukur dizisinin merakla beklenen yeni fragmanı yayınlandı!

Türkiye’nin en çok sevilen ve en çok takip edilen dizilerinden biri olan Çukur dizisinin beklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir