Ana SayfaGüncelEfekt kullanılan Instagram gönderilerindeki efektlere erişim kolaylaşıyor!

Efekt kullanılan Instagram gönderilerindeki efektlere erişim kolaylaşıyor!

Sosyal medya devi Instagram, yenilikler yapmaya devam ediyor. Şirket, eğer paylaşılan bir gönderide efekt kullanılmışsa kullanılan efektin diğer kullanıcılara gösterileceği yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor!

Instagram çıkartma

Efektler Instagram’da çok fazla kullanılan bir özellik

Instagram’da efektler gerçekten çok önemli bir yere sahip. Instagram efektleri genelde Hikayelerde kullanılıyor ancak tabiki gönderilerde de kullanıldığını görüyoruz. Instagram hikayelerinde kullanılan efektlere hikayenin sol üst kısmında bulunan kullanıcı adının altındaki yazıya tıklayarak ulaşabiliyorduk. Artık bunun bir benzeri gönderiler için de geçerli olacak.

instagram

‘Efekt ile Oluşturuldu’ butonuna basınca kullanılan efekt gösterilecek

Eğer ki bir Instagram gönderisinde efekt kullanılmışsa artık gönderinin paylaşılma zamanının yanında ‘Efekt ile Oluşturuldu’ yazısı belirecek. Bu yazıya tıklayan kişiler gönderide kullanılan efekti aynı hikayelerde olduğu gibi kullanılan efekti görüntüleyebilecek ve kullanabilecekler.

Instagram’ın bu adımı efektlerin paylaşımı ve kullanımını arttırma yönünde önemli bir yenilik oldu. Bir kişi ‘Efekt ile Oluşturuldu‘ metnine dokunduğunda, hem kullanılan efekti tanıtan hem de kullanıcılara kendileri için denemek isteyip istemediklerini soran bir açılır pencere görür. Artık, bir kullanıcı gönderide karşılaştığı bir efekti denemek istiyorsa, arayıp bulmaya gerek kalmadan hızlı bir şekilde erişebilecek.

Yakın zamanda tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak

Instagram tarafından geliştirilen bu özellik şu anda test aşamasının sonuna geldi ve kısa süre sonra tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir