Elon Musk, çalışanların “sert” bir şirket vizyonuna bağlı kalmaları için son tarihin ortasında Twitter’ın uzaktan çalışma kurallarını bir kez daha değiştiriyor. Musk, daha önceyasaklandıTwitter’da uzaktan çalışma, artık bazı uzaktan çalışmanın mümkün olduğunu gösterdi,Bloomberg ve The Verge  raporu.

Musk, Twitter personeline gönderdiği yeni bir notta, “Uzaktan çalışma ile ilgili olarak, onay için gereken tek şey, yöneticinizin mükemmel bir katkı yaptığınızdan emin olma sorumluluğunu üstlenmesidir.” Haftalık toplantıların “ideal” olmasına rağmen, ekiplerin ayda en az bir kez şahsen toplanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Musk’ın uzaktan çalışma hakkındaki son yorumları, Twitter çalışanlarına yaptıklarının söylenmesinden bir gün sonra geldi.kabul etmek zorunda kaldı“yüksek yoğunlukta uzun saatler” beklentisinin olacağı “yeni Twitter’ın bir parçası olmak istiyorlar”. Ekteki Google Formunda “evet” kutusunu işaretlemeyen işçilere kıdem tazminatı verilecek.

Şimdi, görünüşe göre Musk, yeterli sayıda çalışanın onun “son derece sert” bir Twitter vizyonunu benimsememesinden endişe ediyor. Bloomberg , Musk’ın planları hakkında “kilit çalışanlara” teklifte bulunduğunu ve “çalışanları şirkette kalmaya ikna etmeleri için” diğer liderlere başvurduğunu bildirdi.

Ancak, iki yıldan fazla bir süredir “her yerden çalışma” politikasından yararlanan Twitter çalışanları için uzaktan çalışmanın bir kısmına izin verilmesi bir zafer gibi görünse de, Musk, uzak çalışanlar için yöneticileri cezalandırmaya fazlasıyla istekli olduğunu açıkça belirtti. beklentilerinin gerisinde kalıyor. “Açık olanı söyleme riskini göze alarak, kendilerine rapor veren birinin mükemmel bir iş çıkardığını veya belirli bir rolün gerekli olduğunu iddia eden herhangi bir yönetici, uzak olsun ya da olmasın, şirketten çıkarılacaktır” diye yazdı.

Musk Twitter’ı devraldığından beri, ilk işten çıkarmalardan kurtulan çalışanlar, yeni CEO’nun ücretli doğrulama gibi özelliklere öncelik vermesi nedeniyle artan belirsizlik ve artan baskıyla karşı karşıya kaldı. Yenilenen Twitter Blue’nun lideri olan Twitter yöneticisi Esther Crawford, Musk’ın devralmasından hemen sonraki günlerde bir Twitter konferans odasının zemininde uyurken çekilmiş bir fotoğrafını tweetledi.

Ancak herkes Musk’ın taleplerine uyum sağlamaya o kadar istekli veya muktedir değil. Ve bir Twitter avukatı kısa süre önce diğer çalışanlara Musk’ın işçilerin ofise gelmesi veya kovulması şartının işe yarayabileceğini söyledi.yasa dışı olmak. Şimdi, en az bir eski çalışanın bu görüşü test ettiği ve dava açtığı görülüyor.davaMusk’ın yeni politikalarının engelli işçilere karşı ayrımcı olduğunu iddia ediyor.