Elon Musk şimdi Twitter’da yeni bir krizle karşı karşıya çünkü bir çalışan dalgası “son derece sert” bir Twitter 2.0 ültimatomunu reddediyor veya şirketten ayrılıyor gibi görünüyor. Çalışanların “yüksek yoğunlukta uzun saatler”i kabul eden bir Google formunda “evet”i işaretlemeleri için verilen son tarihten saatler sonra, çok sayıda çalışanın Musk’ın vizyonunu reddettiği görülüyor.

Ayrılışlar, Musk’ın Twitter’daki işlerinin yüzde 50’sini toplu işten çıkarmalardan sonra geldi. Tam olarak kaç çalışanın Twitter’da kalmak yerine işten ayrılmayı tercih ettiği henüz belli değil. New York Times başlangıçta sayının “yüzlerce” olduğunu bildirdi , diğer erken raporlar ise sayının çok daha yüksek olabileceğini öne sürdü . The New York Times’a göre Cuma sabahı, kalkış sayısı “en az 1.200” e yükseldi .

Twitter’da, işten çıkarmaların ilk turundan sağ kurtulan düzinelerce Twitter çalışanı veda mesajları tweetledi. Bir çalışan, Twitter ofisinde bir grup işçinin Musk’ın ültimatomu için 17:00 ET son teslim tarihine kadar geri sayımını gösteren bir videoyu tweetledi. “Hepimiz kovulmak üzereyiz,” dedi.

Diğerleri, Musk’ın politikalarını ima eden tweetler attı. Çarşamba sabahı mesajında ​​Musk, “yalnızca istisnai performansın geçme notu teşkil edeceğini” söylemişti.

Son teslim tarihi yaklaşırken, Musk’ın kaç çalışanın şirketten ayrılabileceği konusunda endişelenmeye başladığı bildirildi. Yeni bir notta, tüm uzaktan çalışmayı yasaklayan önceki yorumlarından bazılarını geri çekmiş gibi göründü , ancak yine de ekiplerindeki uzaktan çalışanlar performans göstermezse yöneticileri kovacağını söyledi.

Ancak görünüşe göre imtiyaz, Twitter’daki pek çok kişi için yeterli değildi. Platformer’dan Zoe Schiffer Perşembe günü, Musk ve teğmenlerinin kaç çalışanın Google formundaki “evet” kutusunu işaretlemeyi reddettiğini anlamaya çalıştıklarını ve Twitter’ın birkaç günlüğüne ofislerine erişimi kapatacağını bildirdi . ekstra önlem.

Ayrılmalar, geri kalan Twitter mühendislerinin hizmeti güvenilir bir şekilde çalışır durumda tutup tutamayacakları konusunda yeni soruları gündeme getiriyor. Mevcut ve eski çalışanlar , özellikle Dünya Kupası’nın başlamasına birkaç gün kala , son göçün Twitter’ın çalışma yeteneğini daha da riske atabileceği konusunda şimdiden spekülasyon yapıyor.

Twitter’ın artık iletişim personeli yok, ancak Musk Perşembe gecesi “en iyi insanlar kalıyor, bu yüzden çok endişeli değilim” şeklinde tweet attı .