Ana SayfaGüncelElon Musk'ın Twitter'ına Gelen En Büyük Güncellemeler!

Elon Musk’ın Twitter’ına Gelen En Büyük Güncellemeler!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması 2022’nin en büyük teknoloji hikayelerinden biri haline geldi ve bazı sözlerini yerine getirirken diğerleri aşağı yukarı yol kenarına düşmüş gibi görünüyor. Birkaç güncelleme artık kartlarda ve Twitter’ın Elon Musk’ın altına girebileceği yönün, aksi takdirde olabileceğinden daha net bir resim çizebilirler.

Tüm bunlar söylenmişken ve şimdi yoldan çekilirken, Elon Musk’ın en büyük vaatlerinden birini yerine getireceğini belirtmek önemlidir. Esasen, teknoloji kralı sadece doğrulanmış kullanıcıların ankette oy kullanmaya başlamasına izin vereceğini söylemişti.

Bu mantıklı çünkü bu, artık Twitter Blue’ya abone olarak elde edilebilecek doğrulama onay işaretinin değerini potansiyel olarak daha da artırabilecek türden bir şey. Twitter kullanıcıları yakında Alessandro Paluzzi tarafından tespit edilen anketlere yalnızca doğrulanmış kullanıcıların yanıt vermesine izin verme seçeneğine sahip olacaklar, ancak isterlerse herhangi birinin oy kullanmasına izin verme seçeneğine de sahip olacaklar.

Bu, Musk’ın Twitter Blue aracılığıyla gelir elde etmek için yaptığı bir başka girişim gibi görünüyor. Aylık bir ücret ödeyerek doğrulanma yeteneği, mavi kenenin güvenilirliğini ortadan kaldırdığı için eleştirildi, ancak durumun böyle olmasına rağmen Musk, bu harekete karşı çıkan tüm insanlar tarafından caydırılmış görünmüyor.

Devam edersek, Twitter’a gelen bir başka büyük değişiklik, içerik oluşturucuların tweet’ler için ödeme almasına izin verebilecek bir özelliktir. Retweetler ve etkileşim açısından platformda çok fazla ün kazanan epeyce Twitter kullanıcısı var, ancak şu ana kadar başarıları için ödeme almadılar.

Musk, bu tür içerik oluşturucular için ödemeleri test edecek bir beta programı başlatıyor. Ona göre, bu programdan elde edilen gelir payı YouTube’unkinden daha büyük olacak. İçerik oluşturucular için alternatif bir gelir kaynağı oluşturabilir ve mutlaka video veya görüntü tabanlı olmayan gönderiler için kullanıcılara ödeme yapan bir sosyal medya platformunun ilk örneği olacaktır.

Bunun başarılı olup olmadığını göreceğiz, ancak her şeyin dikkate alınması ve dikkate alınmasıyla olumlu bir şekilde karşılanan birkaç güncellemeden biridir. Bu, kullanıcılara favori içerik oluşturucularına aylık olarak ödeme yapma olanağı sağlayan süper takip özelliğini tamamlayacaktır.

Son olarak Musk, yasaklı hesapları aşırı hıza geri yükleme sözünü atıyor. Yasaklanmış veya askıya alınmış hesapların sahipleri artık hesaplarını geri almak için bir başvuru gönderebilecekler. Twitter’ın kendi resmi hesabı, kullanıcıların yasaklarına itiraz etmek için doldurabilecekleri bir form yayınladı. Şeffaflığı artırmak için tüm bu sürecin halka açık olacağı iddia ediliyor.

Sonuç olarak, Musk, bu güncellemeler geçecek bir şeyse Twitter’dan açıkça vazgeçmiyor. Platform vizyonuna devam ediyor ve gemiyi tersine çevirmeyi başarıp başaramayacağını sadece zaman gösterecek.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir