Şirketin işten çıkarmalarla bittiğini söylediğinden beri en az dördüncü kez, Elon Musk’ın Twitter’ın işgücünü daha fazla kestiği bildiriliyor. The Information’a göre, sosyal medya web sitesi Cumartesi akşamı “düzinelerce” çalışanı işten çıkardı. Outlet, etkilenen çalışanların sayısını yaklaşık 50’ye çıkardı, Platformer’dan Zoë Schiffer’ın daha sonra söylediği bir sayı muhtemelen çok daha yüksekti.

twitter dm

Cumartesi günü attığı tweet’te Schiffer,” dün gece Twitter işten çıkarmalarının 50’nin çok üzerinde olduğunu ve mühendislik de dahil olmak üzere birden fazla departmanı vurduğunu duyan ” dedi ve ardından ürün müdürü Esther Crawford’un hafta sonu Twitter’ın devam etmesine izin verdiği bölümler arasında olduğunu da sözlerine ekledi. Crawford’un ayrılışı birkaç nedenden dolayı kayda değer. Musk’ın kendisi dışında, “Twitter 2.0″da en tanınmış yüzlerden biriydi. Şirketin Twitter Blue’nun yeniden tasarlanmasına liderlik etti ve yaklaşan ödeme platformundaki çalışmaları denetledi. Bir noktada, Twitter’ın ofisinin zemininde uyurken çekilmiş bir fotoğrafını bile paylaştı.

 

Şirketin son kesintileri en az bir önemli çalışanı daha talep etti. Cumartesi sabahı, Revue kurucusu Martijn de Kuijper, işini kaybedenler arasında olduğunu tweetledi. “Ön-postamdan kilitlendiğimi bulmak için uyanıyorum,” dedi. “Gitme izin var gibi görünüyor.” Twitter bu yılın başında Revue’yu kapattı. Musk, Twitter’daki kesintileri ele almadı. “Umarım iyi bir Pazar geçirirsin,” diye hetweetedPazar öğleden sonra erken saatlerde. “Hayatının geri kalanının ilk günü.” Geçen yıl şirketi devralmasından bu yana, Twitter’ın tam zamanlı personelinin yüzde 80′inden fazlasını kestiğine inanılıyor. Ocak ayı itibariyle, şirketin günlük gelirinin yıldan yıla yüzde 40 düştüğü bildirildi.