Ana SayfaGüncelFacebook, alışveriş özelliğini iki ülkede daha kullanıma sunuyor!

Facebook, alışveriş özelliğini iki ülkede daha kullanıma sunuyor!

Facebook Alışveriş, Kanada ve İngiltere’de kullanıma sunuluyor!

facebook shops alışveriş

İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi birçoğumuzu işlerimizi uzaktan halletmeye itti. Çoğu şeyimizi sanal ortamdan halletmek zorunda kaldığımız bu dönemlerde e-Ticaret sektörü önemli ölçüde gelişti. Facebook, e-Ticaret sektöründe yaşanan bu gelişimden kazançlı çıkmak adına hem kendi ana uygulamasında hem de Instagram uygulamasında alışveriş özelliğini geçtiğimiz Mayıs ayında ABD’de başlatmıştı. Instagram Alışveriş kısa sürede dünyanın birçok ülkesinde kullanıma sunulmuştu ancak Facebook Alışveriş sadece ABD ile sınırlıydı. Şirket, bu özelliği ABD dışına çıkartarak Kanada ve İngiltere’de kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

facebook shops alışveriş

Alışveriş özelliği bugün itibariyle iki ülkede daha kullanıma sunuldu

Bu ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, bugünden itibaren Kanada ve İngiltere’deki Facebook kullanıcıları, menü çubuğunda ve mobil uygulamada yeni bir Mağaza simgesi görecekler.

e-Ticaret sitelerinin mantığıyla aynı şekilde çalışıyor

Bu özellik sayesinde kullanıcılar tıpkı bir e-Ticaret sitesi gibi Facebook Alışveriş’e mağaza açan kişi veya kurumlardan alışveriş yapabiliyorlar. Ayrıca şu anda İngiltere ve Kanada’da bulunan kullanıcılar FB Pay ile ödemelerini hızlı bir şekilde yapabiliyorlar. Şu anda İngiltere ve Kanada’da kullanıma sunulan özelliğin önümüzdeki aylarda dünya çapında kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir