Ana SayfaGüncelFacebook, bir özelliğini kaldırma kararı aldı!

Facebook, bir özelliğini kaldırma kararı aldı!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformlardan biri şüphesiz Facebook. Şirket, uzun zamandır kullanıcı deneyimini iyileştiren birçok yenilik yaptı. Ancak bazen, geri adım atılabiliyor ve yapılan yeniliklerin kaldırıldığına şahit olabiliyoruz. Bugün, tam olarak böyle oldu ve Facebook, sevilen bir özelliğini kaldırma kararı aldığını duyurdu. İşte detaylar

facebook profil videosu

Profil videoları için sona gelindi

Kullanıcıların bu zamana kadar severek kullandığı Facebook özelliklerinden biri şüphesiz profil videoları oldu. Kullanıcıların profil fotoğraflarını video olarak kullanabilmesine yarayan bu özellik, birçok kullanıcı tarafından kullanılıyordu. Ancak şirket, bugün bu özellikte sona gelindiğini duyurdu. Yapılan duyuruya göre 7 Şubat 2022 tarihinden itibaren bu özelliği kullanmak imkansız olacak.

7 Şubat 2022’den itibaren kullanılamayacak

Şu anda Facebook, profil videosu yükleme özelliğini tamamen devredışı bırakmış durumda. Hali hazırda profil videosu kullanan kişiler de 7 Şubat tarihinden itibaren profil videolarının yerinde videodan alınan bir kesitin fotoğraf haline getirilmiş bir halini görecekler. Kullanıcılar, dilerlese otomatik olarak oluşturulan bu fotoğrafı değiştirme imkanına sahip olacaklar.

Peki siz bu özelliği kullanıyor muydunuz? Özelliğin kaldırılması hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın! yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir