Ana SayfaGüncelFacebook, 'CatchUp' adlı platformunu duyurdu!

Facebook, ‘CatchUp’ adlı platformunu duyurdu!

Evde kaldığımız şu günlerde büyük şirketler kullanıcıları arasındaki iletişimi koparmamak için çok çabalıyor. Dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook, iletişim alanında yaptığı yeniliklere bugün itibariyle bir yenisini daha ekledi.

Facebook

Messenger Rooms’a bağlı bir platform

Geçtiğimiz günlerde video konferans platformu olan Messenger Rooms‘u tanıtan Facebook, bugün sesli iletişim konusunda ‘CatchUp‘ adlı bir uygulamayı daha kullanıma açtıklarını duyurdu. Bu özellik aslında Messenger Rooms’a bağlı bir özellik. Bu özellik sayesinde ‘CatchUp’ platformunu kullanan arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde sesli iletişime geçebilirsiniz. Bu özelliğin Messenger Rooms uygulamasından farklı bir tarafı var ki o da sadece sesli aramaları desteklemesi. ‘CatchUp’ uygulamasında Facebook arkadaşlarınızın sesli iletişime uygun olup olmadığını görebilir ve arkadaşlarınızın grup aramalarına – onay vermeleri halinde – katılabilirsiniz.

Şirket tarafından şu açıklamalar yapıldı:

“Arama yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Arkadaşlarınız arasında kimlerin müsait olduğunu görebilir ve kimlerin grup görüşmelerine katıldığını görebilirsiniz. Daha fazla iletişim kurun, daha az düşünün. Konuşmakta özgürsünüz, CatchUp! ”

Durum değiştirme özelliği bulunuyor

Facebook tarafından geliştirilen uygulamanın içinde, kullanıcıların diğer kullanıcılarla konuşmaya hazır olduklarını bildirmek ve sohbet etmek için durum değiştirme özelliği bulunuyor. Yani bu sayede isterseniz aktif görünebilir isterseniz de çevrimdışı olabilirsiniz.

İnternetin sınırlı olduğu bölgelerde sesli iletişim tercih ediliyor

İnternet bağlantısının sınırlı olduğu bölgelerde video konferanslar yerine genellikle sesli iletişim tercih ediliyor. Sesli iletişimin kolaylaşması ve insanların sesli sohbete ne zaman açık olduğunu görme seçeneğine sahip olmak faydalı olacaktır. Facebook tarafından geliştirilen ünlü uygulama şu anda ABD’de hem iOS hem de Android’de test ediliyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir