Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook, anket özelliğini Messenger'a geri getiriyor!

Facebook, anket özelliğini Messenger’a geri getiriyor!

Evde kaldığımız şu günlerde büyük şirketler yenilikler yapmaya devam ediyor. Facebook, geçtiğimiz dönemlerde sahibi olduğu Messenger uygulamasında Anket özelliğini kaldırmıştı. Şirket, bugün itibariyle Anket özelliğini uygulamaya yeniden getirmeye hazırlanıyor.

Facebook

Facebook, geçtiğimiz dönemde Messenger üzerinde popüler olan Anketler özelliğini insanlar tarafından kötü amaçlar için kullanılmaya başlandıktan sonra kaldırmıştı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kararsız kaldıkları bir durumda üyesi oldukları gruplarda anket açarak grup üyelerine vereceği kararı sorabiliyordu. Artık bu özellik yeniden geliyor.

Anket oluşturmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken Messenger grubunuzda alttaki + üzerine dokunmak ve Anketler’i seçmek. Ardından, Anket Şıkkı Ekle‘yı tıklayarak arkadaşlarınızın oy vermesini istediğiniz şıkları ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında Kaydet butonuna tıklayarak anketinizi grubunuzda yayınlayabilirsiniz.

Bir anket oluşturmak için, o grupta iki veya daha fazla üyenin olması gerekiyor.

Bu özellik bugün itibariyle çoğu ülkede çoğu kullanıcı için kullanıma sunuldu. Eğer sizin bu özelliğe henüz erişiminiz bulunmuyorsa biraz beklemeniz gerekebilir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir