Ana SayfaGüncelFacebook, Clubhouse ile rekabet etmek amacıyla geliştirdiği yeni özellikleri kullanıma sundu!

Facebook, Clubhouse ile rekabet etmek amacıyla geliştirdiği yeni özellikleri kullanıma sundu!

Sosyal medya şirketleri arasındaki çekişme son zamanlarda çok şiddetlendi. Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Clubhouse kullanım amacıyla diğer tüm sosyal medya platformlarının biraz daha dışında kalan bir uygulama. Diğer sosyal medya platformlarının yapmadıklarını yaparak önemli bir kitleyi çektiğini gören sosyal medya şirketleri bu özellikleri kendi platformlarına getirmek için bir bir harekete geçiyor. Geçtiğimiz haftalarda Clubhouse benzeri Spaces özelliğini tanıtan Twitter’ın peşinden bu kez de Facebook geldi.

facebook clubhouse

Clubhouse benzeri ”Ses odaları” geliyor!

Facebook, bugün yepyeni iki özelliği duyurdu. Bu özelliklerden ilki Ses odaları. Şu anlık daha henüz test aşamasına bile geçmemiş Ses odaları özelliği Clubhouse çalışma mantığıyla neredeyse aynı. Ses odaları, bu yılın yaz aylarında kullanıcılarla buluşacak.

Facebook’tan şaşırtan bir yenilik: Podcast

Podcast özelliği ise dikkat çeken bir diğer yenilik. Spotify gibi müzik ve ses temelli uygulamalarda gördüğümüz bu özelliğin Facebook platformuna gelmesi kullanıcıları şaşırttı. Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor ancak sosyal medya uzmanlarına göre bu özelliğin gelmesi yıl sonunu bulacak.

Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir