21 Nisan Cumartesi

Facebook Veri Merkezi İçin Danimarka’yı Seçti!

Facebook veri merkezi için Danimarka ülkesini seçti. Halk çok sevindi ama tabi Facebook yönetimi de vergi konusunda büyük avantajlar sağlayacaktır diye düşünüyoruz. Detaylar haberimizde yer alıyor.


Sosyal ağ devi, ABD dışındaki üçüncü veri merkezi için Danimarka’yı seçti. Seçimde ülkenin uygun iklimi ve yenilenebilir enerjiye uygunluğunun ön plana çıktığı belirtiliyor. Facebook, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki üçüncü veri merkezi için Danimarka’nın Odense şehrini seçti. Bu şehirde artık işler eskisi gibi olmayacak çünkü Facebook’un tabelası burada ortaya çıkacak.

Seçimde ülkenin ikliminin ve yenilenebilir enerji politikalarının ön plana çıktığı düşünülüyor. Öyle ki ülkenin rüzgar enerjisinden ürettiği elektrik, 2015 yılında tüm ülkenin elektrik kullanımını karşılamakla kalmamış, Danimarka’nın elektriği ihraç etmesini de sağlamıştı. Ülkenin bu anlamda teknolojik yatırımları bir hayli fazladır. Veri merkezi için Danimarka’nın seçilmesinin bir hayli avantajı olacak gibi duruyor.

FACEBOOK VERİ MERKEZİ İÇİN DANİMARKA’YI SEÇTİ

Facebook’un oldukça fazla veri merkezi var ama bazı zamanlar hem vergilerden dolayı hem de konumdan dolayı stratejik bir karar vermek zorunda kalıyor. Yeni nesil veri depolama sistemleri sayesinde artık sizde çok rahat bir şekilde profesyonel adımlar atmak için sosyal medya sitesi olan Facebook’u kullanabilirsiniz. Veri merkezleri son yıllarda oldukça iyi bir hale geldi çünkü artık yenilebilir enerji veri merkezlerinde kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung niyeti bozarak kapaklı telefon çıkarttı

Samsung'un diğer şirketlere inat olarak çıkardığı yeni kapaklı telefon içeren modeli tanıtıldı. Yeni telefon hem Android hem de parmak izi okuyucusuna sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir