Ana SayfaGüncelTwitter, Blue Kullanıcılarına İlk Kez Fiyat Artışı Hakkında Uyarı Verdi

Twitter, Blue Kullanıcılarına İlk Kez Fiyat Artışı Hakkında Uyarı Verdi

Geçen yıl Haziran ayında popüler sosyal medya şirketi Twitter’ın yenilikçi bir aylık abonelik hizmeti sunduğunu gördük. Ve şimdi, bir yıl sonra, Twitter Blue fiyatlarını ilk kez yükseltiyor.

Özel paketin ne gibi avantajlar sunduğunu merak ediyorsanız, bir dizi özellik var. Bunlar, platform genelinde benzersiz tema seçeneklerinin kilidini açmak için yakın zamanda gönderilen bir tweet’i geri alma beğenilerini içerir. Haber ilk olarak Perşembe günü Twitter yetkililerinin tüm Blue hesap sahiplerine yeni bir e-posta gönderdiğini belirten Matt Navarra sayesinde dikkatimizi çekti . Değişiklik gerçekleşmeden önce, aylık planın fiyat artışı hakkında bilgilendirildiler.


İlk piyasaya sürüldüğünde, aylık bir plan için yaklaşık 3,00 dolardı. Şimdi, 5,00 dolara kadar gidiyor. Ve daha kesin olmak gerekirse, bu %65 gibi büyük bir artış.

Olduğu gibi, Twitter’ın iOS uygulamasının en yeni sürümü, Mavi Aboneliklerine devam etmek isteyen kullanıcılardan her ay 5,00 ABD doları alıyor. Bu, halihazırda aynısını yapmaya zorlandıkları için bu kullanıcılar için bir değişiklik olmadığı anlamına gelir.

Şirket, geçen yıl Mavi Abonelik hizmetini alanların bu yılın Ekim ayına kadar 3,00 ABD doları fiyatlardan yararlanacağını açıkladı. Geri kalanlar mı yoksa yeni kuşlar mı demeliyiz, yakında artan bedeli ödeyecekler.

Twitter, bu tür müşterilerin, değişikliğin yürürlüğe girmesinden bir ay önce tekrar bir bildirim alacağını söylüyor.

Bu konuda resmi bir ayrıntı verilmediği için şirketin neden birdenbire fiyatları aniden artırmayı seçtiği konusunda hala net değiliz. Ancak, uygulamanın, boru hattında olan daha harika ve yenilikçi özellikler oluşturmasına nasıl yardımcı olacağı hakkında konuştular. Bu, kullanıcıların bir süredir yalvardığı tonlarca yeni özelliği içeriyor.

Haber, twitter’ın mevcut durumuyla ilgili raporların ortalıkta dolaşmasıyla geliyor. Ve firmanın şu anda en iyi yerde olmadığını söylemek güvenli.

Bunun neden olduğuna dair bir tahmin yok çünkü son bir karar için mahkemeye çıkarılan Elon Musk Twitter satın alma dramasının gayet iyi farkındayız.

Musk, şirketi satın almak için başlangıçta 44 milyar dolarlık bir anlaşma imzalamış olsa da, şimdi geri adım attı ve firmanın kavrayışının ötesinde iddialarda bulundu. Ve şimdi, bunu ona ödetecekler çünkü artık doydular.

Ancak bu sorunlara rağmen, firma gergin senaryoyu aşmak ve izleyicilerini gerçekten ilgilendirebileceğini düşündüğü yeni özellikleri yayınlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir