Ana SayfaGüncelFacebook fotoğraflarında yeni dönem!

Facebook fotoğraflarında yeni dönem!

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook, ilk kurulduğu günden beri sürekli platformdaki özellikleri güncelledi ve güncellemeye devam ediyor. Şirket, 2019 Yılının Ekim ayından itibaren diğer alanlara kıyasla daha çok fotoğraflar üzerinde yenilikler yaptı. Yapılan bu yeniliklerin ardı arkası kesilmezken şimdi bir yenilik daha geliyor.

Facebook ‘a fotoğraf yükleyen kişilerin fotoğraflarının görünüm şeklini düzenleyememesi önemli bir sorundu. Kullanıcılar da sürekli bu yönde değişiklik yapılması yönünde Facebook’a talepte bulunuyordu. Şirket, bu kadar fazla talebe karşı harekete geçti ve kullanıcıların yükledikleri fotoğrafların görünümünü düzenleyebilecekleri yeni özelliği test etmeye başladı.

facebook facebook'a

4 Farklı seçenek bulunuyor

Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar, Facebook’a yükledikleri fotoğrafların anasayfada nasıl görüneceğini belirleyebileceğiniz düzenleme seçeneğine sahip olacaklar. Kullanıcılar, yukarıdaki ekran görüntüsünde görülebildiği gibi bu özellikle birlikte gelen 4 farklı seçenekten birini seçebilecekler.

İşletme hesaplarında kullanılamıyor

Bu özellik ilk etapta sadece bireysel kullanıcılara sunuldu. İşletme hesapları için şu anda kullanılamıyor ve henüz işletme hesaplarının kullanımına sunulup sunulmayacağı da belirsizliğini koruyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir