Ana SayfaGüncelInstagram, bağış özelliğini test etmeye başladı!

Instagram, bağış özelliğini test etmeye başladı!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarının birbirlerine para gönderebilecekleri bağış özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar artık birbirlerine IBAN gibi bilgiler istemeye gerek kalmadan para gönderebilecekler.

instagram

Şu anlık sadece üç ülkede kullanıma sunuldu

Bu özellik, ilk aşamada şimdilik sadece ABD, İrlanda ve İngiltere’de kullanıma sunuldu. Instagram’ın bu özelliği yapabilmek için çalıştığı firma kısmında ise ABD kaynaklı bağış toplama platformu GoFundMe karşımıza çıkıyor.

18 yaş sınırı bulunuyor

Bu özellik bugün itibariyle bu üç ülkedeki Android platformunu kullanan Instagram Beta kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Yakında iOS’e de gelecek bu özelliği kullanarak bağış alma eklentisini profillerine eklemek isteyen kişilerin en az 18 yaşında olma şartı da bulunuyor.

En az 30 gün süresi olacak

Bağış toplama eklentisi varsayılan olarak 30 gün süreyle özelliği aktif eden kullanıcıların profillerinde gözükecek. Bu süre sonunda kullanıcılar isterse bir 30 gün daha süreyi uzatabilecek veya özelliği kapatabilecek.

Instagram, bu özelliğin şu anda sadece üç ülkede test edildiğini ve önümüzdeki aylarda yavaş yavaş yeni ülkelerde de kullanıma sunulacağını söyledi. Ayrıca şirket, bu bağış toplama eklentisinin Hikayeler ve Gönderiler aracılığıyla yayılacağını, bu sayede daha fazla kullanıcının bağış toplayan kişiden haberdar olmasınının sağlanacağını da söyledi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir