Ana SayfaGüncelFacebook, Grup Üyelerinin Artık Sadece 'Takipçiler' Olarak Anılacağını Söyledi

Facebook, Grup Üyelerinin Artık Sadece ‘Takipçiler’ Olarak Anılacağını Söyledi

Facebook, grup üyeleri için yeni ve benzersiz bir değişiklik başlattı. Platform, bugünden itibaren yalnızca grup üyelerinden takipçi olarak bahsedecek.

Bu nedenle, kullanıcılar artık bir gruba ‘katılmayacaktır’. Şirket, bunun yerine, onu ‘takip edeceklerini’ açıkladı.

Haber bize , haberi ilk fark edenlerden olan sosyal medya uzmanı ve meraklısı Matt Navarra sayesinde geldi.

Peki Facebook neden birdenbire insanların haber akışlarında grup içeriği elde etmek istiyorlarsa artık takip edeceklerine ve katılmayacaklarına karar verdi? Evet, kesinlikle dünyanın geri kalanı kadar şaşkınız.

Twitter kullanıcıları, yeni değişiklik hakkında ne hissettiklerini tartışmak ve paylaşmak için sosyal medya hesaplarına gitti. Ve çile hayranlarının çok fazla olmadığını söylemek güvenli.

Üye teriminin bir tür kişisel ilişki eklediğini ve bir topluluğa ait olma hissi verdiğini düşünen pek çok kişi vardı. Ancak bu yeni değişiklik bundan çok uzak görünüyor.

Diğerleri, kapsayıcılık kavramından yoksun olduğunu hissetti ve sonra, Facebook’un ne yaptığı konusunda kafasının karıştığını düşünenler vardı çünkü değişiklik mantıklı değildi. Bir başkası, tüm amaç uygulamanın grupları etrafında döndüğü için bunun nasıl doğal olmadığı hakkında yorum yaptı.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir