Ana SayfaGüncelFacebook, hikayelere 'Animasyon' özelliği ekliyor!

Facebook, hikayelere ‘Animasyon’ özelliği ekliyor!

Covid-19 pandemisi sırasında şirketler yenilikler yapmaya devam ediyor. Facebook önemli bir hamle daha yaparak hikayeler için yeni bir özellik getirdi. İşte detaylar!

Facebook, hikayeler sekmesine önemli bir araç daha ekledi. Bu aracın ismi ‘Animasyon‘. Bu araç sayesinde normal fotoğraflarınıza bile temel bir hareketli animasyon ekleyebilirsiniz.

Yabancı bir sosyal medya uzmanı tarafından paylaşılan bu görüntülere baktığımız zaman yeni özelliğin detaylarını görebiliyoruz:

  • Bounce
  • Pan
  • Yakınlaştırma
  • Uzaklaştırma

Bu modlarla birlikte bu modları uyguladıktan sonra kullanabileceğiniz ek araç çubuğu da uygulamaya entegre edilmiş durumda. Örneğin tercihinize göre daha hızlı bir şekilde yakınlaştırma veya uzaklaştırma işlemi yapabilirsiniz.

Hikayelerinizi animasyonlu bir şekilde atmak ilgi çekici olabilir. Daha ilgi çekici, göz alıcı hikayeler oluşturmak için bu özelliği deneyebilirsiniz.

Facebook

Bu özellik aslında Facebook ‘un geçtiğimiz dönemlerde çıkardığı 3D Katman özelliği ile benzerlik gösteriyor. 3D Katman özelliği herhangi bir fotoğrafı tam olamasa da 3D hale getiriyordu.

Ancak bu Animasyon özelliği 3D katman özelliğine göre çok daha gelişmiş olacak. Facebook aslında 3D katman özelliğinde pek beklediği başarıyı alamadı. Bu yüzden daha iyisini yapmayı planlıyor.

Facebook, bu özellikle büyük bir başarıya erişmeyi planlıyor. Hatta şirket bugün duyurduğu bu özelliğini bazı kullanıcılar için erişime açtı. Eğer ki hala sizde yoksa mecburen biraz beklemeniz gerekebilir.

Tüm gelişmelerden sizleri en hızlı şekilde haberdar etmeye devam edeceğiz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir