Ana SayfaGüncelFacebook hikayeleri için yorumlar özelliği test ediliyor!

Facebook hikayeleri için yorumlar özelliği test ediliyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook, yeniliklere devam ediyor. Yaptığı sızıntılarla adını sıkça duyduğumuz sosyal medya uzmanı Matt Navarra, geçtiğimiz saatlerde bir Tweet paylaştı. Bu Tweetin içeriğine baktığımız zaman Facebook’un Hikayeler özelliğinde herkese açık yorumları test etmeye başladığını görüyoruz!

Facebook yorumlar

Mesaj seçeneğinin yanına yorum seçeneği de eklendi

İlk ekran görüntüsünün alt kısmına baktığınız zaman Mesaj ve Yorum diye iki seçeneğin konumlandığını görebilirsiniz. Daha önceki zamanlardan beri zaten Facebook kullanıcıları hikayeleri Messenger üzerinden birbirlerine gönderebiliyordu. Ancak artık kullanıcılar bunun yanında aynı gönderiler gibi hikayelere de herkese açık şekilde yorumlar yapabilecekler.

Yapılan yorumlar herkese açık şekilde paylaşılacak

Yorum seçeneğine bastığınız zaman aynı bir gönderinin yorumlarına girmiş gibi tam ekran yorum yapabileceğiniz bir ekran sizleri karşılıyor. Buradan hikayeye bir yorum bırakabilir, aynı zamanda diğer kullanıcıların yaptığı yorumları da görüntüleyebilirsiniz. Yorum yapmak istediğiniz zaman ikinci ekran görüntüsünde de görülebileceği üzere yorumun herkese açık şekilde paylaşılacağını unutmamanız gerekiyor.

Instagram Hikayeler için de gelme ihtimali bir hayli yüksek

Hikayeler üzerinden etkileşime geçmenin yeni yollarını test etmeye başlayan Facebook, bu yeni özelliğini şu anda kısıtlı sayıda insanla test ediyor. Özelliğin kullanıma sunulmasının ardından aynı özelliğin Instagram Hikayeler için de gelme olasılığı bir hayli yüksek. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir