Ana SayfaGüncelTikTok, 2020 yılında rekor gelir elde etti!

TikTok, 2020 yılında rekor gelir elde etti!

Son zamanların popüler uygulaması TikTok, sahibi ByteDance için adeta para basmaya devam ediyor. Çinli şirket, TikTok’un popülaritesini kazanca dönüştürmeyi bildi.

Popüler video uygulaması TikTok’un arkasındaki şirket Çinli ByteDance, geçtiğimiz yıl kazancını ikiye katladığını açıkladı. Şirket personellerine yönelik yayınlanan bir notta, firmanın toplam gelirinin 2020 içinde yüzde 111 artarak 34,5 milyar dolara yükseldiği ifade edildi.

TikTok

TikTok 2 milyar kullanıcıya dayandı

Yayınlanan notta ayrıca, ByteDance‘ın geçtiğimiz senenin Aralık ayı itibariyle tüm platformlarda yaklaşık olarak 1,9 milyar aylık kullanıcıya sahip olduğu belirtildi. Bir ByteDance sözcüsü de, BBC‘ye verdiği demeçte açıklanan rakamları doğruladı.

Söz konusu rakamlar TikTok’un devam eden küresel popülaritesinin üst şirketi tarafından yerinde bir şekilde kullanıldığının altını çiziyor. Ayrıca haber, ByteDance ve diğer bazı Çinli teknoloji devlerinin dünya çapındaki hükümetler tarafından artan baskılarının olduğu bir dönemde geldi.

Joe Biden’dan çinli uygulamalar hakkında yeni karar

Geçtiğimiz gün Reuters, Başkan Joe Biden tarafından bu ayın başlarında imzalanan bir emirle, bazı Çinli uygulamaları ABD pazarında kalmak istiyorlarsa kullanıcı verilerini korumak için daha sert önlemeler almaya davet etti. Hatta bunun için de zorlamalar yapılacağını belirtti.

Ayrıca Biden, Donald Trump’ın Çin uygulamaları TikTok ve WeChat‘e karşı aldığı yasaklama kararından da geri adım attı. Yasal zorluklar nedeniyle yürürlüğe girmeyen yasaklarla ilgili Biden, kanıta dayalı bir yaklaşımın kullanılması gerektiğini söyledi.

Kaynak – ShiftDelete.Net

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir