Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook kullanıcıların milyonlarca gönderilerini sildi! İşte nedeni

Facebook kullanıcıların milyonlarca gönderilerini sildi! İşte nedeni

Sosyal medya dendiğinde akla ilk gelen şirket olan Facebook, insanları yanlış bilgilendiren ve yönlendiren kullanıcıların gönderilerini silerek kendini güvence altına aldı.

Facebook özellikle ABD seçimlerinde Trump’ın platform üzerinde ön plana çıkmasından sonra bu tarz içerikler için daha dikkatli davranıyor.

Facebook üzerindeki Covid-19 ile ilgili yanlış bilgi içeren içerikler kaldırıldı

Facebook’un, Trump‘ın başkanlık seçiminde aldığı kararlar daha sonra kendisine büyük bir darbe olarak döndü. Bu olaylardan sonra Facebook yanlış bilgiler içeren içerikleri diğer kullanıcılara bildiriyor. Eğer ki içerik çok fazla yanlış bilgiler içeriyorsa Facebook’tan kaldırılıyor.

facebookGeçtiğimiz son zamanlarda terör örgütleri propagandası yapan hesaplar ve saldırgan içerikler platform üzerinde kaldırıldı ve bu konuda asla taviz verilmiyor. Facebook’ta salgınının başlangıcı ile Haziran ayı arasında Covid-19 ile ilgili yanlış bilgi içeren 20 milyondan fazla içerik yönetim tarafından kaldırıldı.

Facebook’un başkan yardımcısı Guy Rosen‘in çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, “Yine de Covid söz konusu olduğunda, işler daha da hızlı gelişiyor, bu nedenle yaygınlığı tanımlamayı ve ölçmeyi daha da zorlaştırıyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir