Ana SayfaYoutubeYouTube yeni arama özellikleri ile kullanıcılarını heyecanlandırdı

YouTube yeni arama özellikleri ile kullanıcılarını heyecanlandırdı

YouTube’da arama yapma özelliği herkesin bildiği gibi, kullanıcıların video akış platformunda farklı içerik türlerini bulmasını sağlayan önemli bir araçtır. Bu özellik şimdi, YouTube’un video bölümlerini doğrudan arama sonuçlarında göstermeye başlayacağı, diğer dillerden arama sonuçlarını ve daha fazlasını göstereceği bir güncelleme alıyor.

Video bölümleri, YouTube’da içerik oluşturucuların videolarını bölümlere ayırmalarına olanak tanıyan kullanışlı bir özelliktir. Bu, izleyicilerin bir videoda ne olduğunu görmelerini ve hatta isterlerse belirli bir bölüme atlamalarını sağlıyor. Artık video bölümleri arama sonuçlarının kendisinde gösterilmeye başlayacak.

youtube

Masaüstü için YouTube’da, fareyi bir küçük resmin üzerine getirdiğinizde YouTube bir videonun önizlemesini gösterir. Yeni YouTube güncellemesi, arama sonuçları için bu özelliğin bir sürümünü ekleyecektir.

Son olarak, arama sonuçları yerel dilde alakalı içeriğe sahip değilse, artık otomatik olarak çevrilmiş altyazılar, başlıklar ve açıklamalarla diğer dillerde yapılmış videoları göstermeye başlayacaktır. YouTube, arama sonuçlarını İngilizce videolarla desteklemeye başlayacak ve diğer dillere desteğini de genişletmeyi planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir