Ana SayfaGüncelFacebook, masaüstü için menü özelliğini kullanıma sundu!

Facebook, masaüstü için menü özelliğini kullanıma sundu!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Facebook, yenilikler yapmaya devam ediyor. Şirket, geliştirici konferansında Masaüstü sitesi için yenilikler yapacaklarını duyurdu. Şirketin sahibi Mark Zuckerberg tarafından yapılan bu duyurunun ardından Facebook’un masaüstü sitesi ilk yeniliğe kavuştu. 

facebook

Masaüstü sitesi için Menü özelliği kullanıma sunuldu

Facebook tarafından masaüstü kullanıcıları için getirilen yeni özellik Menü özelliği oluyor. Bugün itibariyle tüm kullanıcılara sunulan Menü özelliği sayesinde kullanıcılar Facebook’un Sosyal, Eğlence, Alışveriş, Etkinlik, Sayfa gibi birçok özelliğine doğrudan hızlıca ulaşabiliyorlar.

Ocak 2020’den beri test ediliyordu

Uzun zamandır test edilen Menü özelliği, birçok kez sil baştan yapıldı. Çünkü yapılan çoğu tasarım özelliklere ulaşmayı kolaylaştırmanın aksine zorlaştırıyordu. Facebook ‘un Ocak 2020’den beri çok az kullanıcı ile test ettiği bu özelliğin son hali artık tüm kullanıcıların kullanımına sunulmuş durumda.

Messenger ve Profil butonlarının arasına konumlandırıldı

Facebook tarafından geliştirilen bu yeni özelliği deneyimlemek için tek yapmanız gereken platformun Masaüstü sürümüne girmek. Giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta Messenger ve Profil butonlarının arasında konumlandırılmış Menü butonunu görebileceksiniz. Bu seçeneğe tıklayınca açılan menüden dilediğiniz seçeneği seçerek ilgili alana gidebilirsiniz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir