Ana SayfaGüncelFacebook medyalarını Google Fotoğraflar'a aktarma başladı!

Facebook medyalarını Google Fotoğraflar’a aktarma başladı!

Facebook üzerinde bulundurduğumuz fotoğraf ve videoları Google Fotoğraflar’a aktarma dönemi Nisan ayı itibariyle ABD ve Kanada için başlamıştı. Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, Facebook’un ilk kez Nisan ayında ABD ve Kanada için duyurulan Google Fotoğraflar aktarım aracının artık tüm dünyada kullanılabileceğini duyurdu.

Bu yeni araç, Facebook hesabınızdaki tüm fotoğrafların veya videoların kopyalarını Google Fotoğraflar’a aktarmanıza olanak tanır. Araç ilk olarak geçen Aralık ayında Afrika, Asya Pasifik ve Latin Amerika’nın belirli bölgelerinde kullanıma sunuldu ve o zamandan beri daha fazla ülkeye yayılıyor.

Facebook’un yeni veri aktarım aracı şu şekilde kullanılıyor:

  • Facebook hesabınızda oturumunuz açıkken, üst menü çubuğunun sonundaki aşağı oku tıklayın ve “Ayarlar” ı seçin.
  • “Facebook Bilgileriniz” yazan sekmeyi seçin.
  • “Fotoğraflarınızın veya Videolarınızın bir kopyasını aktarın” seçeneğini tıklayın

facebook

Platform kullanıcıları şu anda yalnızca Google Fotoğraflar’da medyalarını depolayabilir. Ancak bir Facebook sözcüsü The Verge’e Nisan ayında verdiği röportajda yakın zamanda kullanıcıların Veri Aktarımı Programına katılan diğer platformlara da medyalarını aktarabileceklerini söyledi.

Bu girişim 2018 yılında Google, Facebook, Microsoft ve Twitter arasında kuruldu ve hem şirketler hem de tüketiciler için geliştirilmiş veri paylaşım araçları konusunda ortak çabaları teşvik etmek amaçlandı. Apple daha sonra 2019’da Veri Aktarımı Projesi adı verilen açık kaynak çalışmasına katıldı. Facebook’un bu konuda diğer hizmetler için ne zaman destek ekleyeceğinin de belirsizliğini koruduğunu ekleyelim.

Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir