Ana SayfaGüncelFacebook, Messenger uygulamasını iOS'ta varsayılan yapmak istiyor

Facebook, Messenger uygulamasını iOS’ta varsayılan yapmak istiyor

iOS 14 ile birlikte hayatımıza giren özelliklerden biri de uygulamayı herhangi bir tarayıcı veya e-mail uygulamasını varsayılan olarak ayarlama özelliği. Bu özellik kullanıcıların çok hoşuna gitti. Facebook da, kullanıcıların hoşuna giden bu özelliği mesajlaşma uygulaması Messenger için de kullanabilmek için Apple’a sürekli başvuru yapıyor.

facebook messenger

Şu anda sadece varsayılan tarayıcı ve e-mail uygulamaları değiştirilebiliyor

iOS 14 ile sadece varsayılan tarayıcı ve e-mail uygulamaları değiştirilebiliyor. Yani mesajlaşma uygulamaları gibi uygulamaların varsayılanı değiştirilemiyor. Facebook, varsayılan mesajlaşma uygulamasının değiştirilebilmesi ve kullanıcıların ana mesajlaşma uygulamasını Messenger olarak değiştirmesine olanak tanımak için şirkete çok fazla baskı uyguluyor.

Facebook Başkan Yardımcısı Stan Chudnovsky, yabancı bir haber kaynağına “İnsanların farklı mesajlaşma uygulamalarını telefonlarında varsayılan olarak seçebilmeleri gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Eğer talep reddedilirse kullanıcılar Android cihazlara geçebilir

Apple’ın Facebook’un bu talebine nasıl yanıt verileceği bilinmiyor. Çünkü eğer reddederse kullanıcılar tarafından bu durum olumsuz karşılanabilir ve kullanıcılar Apple ürünleri tercih etmeyebilir. Çünkü Android işletim sisteminde yıllardır olan varsayılan olarak ayarlama özelliği iOS işletim sistemine yeni geldi bu zaten büyük bir eksiği tamamlamak olsa da her uygulama türünde bu özelliğin kullanılamaması büyük bir eksik. Bu yüzden kullanıcılar bundan sonra Android cihazlara yönelebilir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir