Ana SayfaGüncelLinkedIn, yorumlar bölümünde önemli bir yeniliği test ediyor!

LinkedIn, yorumlar bölümünde önemli bir yeniliği test ediyor!

LinkedIn, son zamnlarda platforma çok fazla yenilik yapmaya başladı. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Hikayeler özelliğini kullanıma sunan şirket, şimdi yorumlar bölümünde önemli bir yeniliği daha test ediyor.

LinkedIn, son zamanlarda çokça yenilik yapıyor bu iyi bir şey ancak yaptığı yeniliklerin çoğunu başka platformlardan benzeterek alması bazı kullanıcıları rahatsız ediyor. Ancak bunu yapan tek şirket LinkedIn değil, örneğin Hikayeler özelliği ilk olarak Snapchat ile birlikte hayatımıza girmişti ancak bu özelliğin üzerinde en çok duran şirket Instagram oldu ve bu sayede hikayeler özelliği önemli bir popülerliğe ulaştı. Şirketin yaptığı son yenilik de yine başka bir platform olan Twitter’dan alınan bir yenilik.

linkedin yorumlar

Gönderilere kimlerin yorum yapabileceği kontrol edebilecek 

Twitter, geçtiğimiz aylarda kullanıcıların tweetlerine kimlerin yanıt verebileceğini seçebileceği bir yeniliği hayatımıza sokmuştu. Geçtiğimiz haftalarda bu özellik tüm Twitter kullanıcılarının kullanımına sunulmuştu ve kullanıcılar tarafından bu özellik olumlu karşılanmıştı. LinkedIn ise bu özelliğin ne kadar popüler olduğunu fark etmiş olacaktır ki aynı özelliği kendi platformuna da getiriyor.

Üç farklı seçenek sunulacak

Pek çok LinkedIn kullanıcısının olumlu karşılayacağı düşünülen bu özellik sayesinde kullanıcılar artık gönderilerine kimlerin yorum yapacağını belirleyebilecek. Bu özellikle birlikte üç farklı seçenek kullanıcılara sunulacak: Herkes, Sadece Bağlantılılar ve Hiç kimse.

Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil

Kullanıcıların profilini daha düzenli bir halde tutmasına önemli ölçüde katkıda bulunacak bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil. Ancak LinkedIn, test ettiği özellikleri genelde hızlıca test aşamasından çıkartarak kullanıcıların kullanımına sunuyor. Yani bu özelliğin en kısa zamanda kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir