Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook sunucularına testereyle mi girildi?

Facebook sunucularına testereyle mi girildi?

New York Times tarafından yayınlanan ve Facebook çalışanlarının sunuculara güç kullanarak girdiği dedikoduları açıklığa kavuştu.

Dünya çapında toplamda 3 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, Facebook ve WhatsApp‘ta yaşanan ve yaklaşık 7 saat süren kesinti, Türkiye saati ile 23.30 civarında sona erdi.

Bu sosyal medya platformların sahibi Mark Zuckerberg‘in kişisel servetinde tam 6.7 milyar dolarlık bir gedik açan sorunla ilgili dün New York Times tarafından yapılan haber düzeltildi.

Facebook sunularına zorla girildi iddiasına cevap geldi

Üç ayrı platformun da aynı anda çökmesiyle kimi doğru kimi yanlış yüzlerce dedikodu ortaya çıktı. New York Times muhabiri Rat King, dün attığı tweet serisiyle Facebook sunucularına gönderilen ekibin güvenlik kartlarının kapatıldığını ve içeriye giremediklerini iddia etmişti. Bunun üzerine ekibin, sunuculara erişmek için testere ve avuç taşlama makinesiyle zor kullandıklarını açıklamıştı.

facebook

Dün New York Tarafından yapılan haberin ardından resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir açıklama yayınlanan teknoloji editörü Rat King, konuya açıklık getirdi. Yaptığı haberi tekzip eden King, yazdıklarının doğru olmadığını kabul ederek takipçilerinden özür diledi.

Rat King’in yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Bir düzeltme yapmak istiyorum: Facebook sunucularına gönderilen ekip, fiziksel güvenlik önlemleri nedeniyle içeriye girmekte sorun yaşamış. Ancak içeri girmek için testere veya taşlama makinesi kullanmak zorunda kalmamışlar. Yaptığım hatayı kabul ediyorum. Özür dilerim.”

Her ne kadar Facebook cephesi fazlasıyla sancılı bir süreç yaşıyor olsa da sunuculara zor kullanılarak girildiği haberi böylece yalanlanmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir