Ana SayfaSosyal MedyaInstagram, Facebook ve WhatsApp düzeldi! Peki neden çöktü?

Instagram, Facebook ve WhatsApp düzeldi! Peki neden çöktü?

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya şirketi Facebook, geçtiğimiz gün oldukça hareketli saatler geçirdi. Dün akşam saatlerinde başlayan ve bütün sosyal medya platformlarını olumsuz etkileyen erişim sıkıntısı, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Neyse ki endişeye gerek kalmadı. Son gelen bilgiler, şirkete ait sistemlerin yavaş yavaş normale döndüğünü ve kullanıcıların yeniden sistemlere erişebildiğini gösteriyor.

WhatsApp düzeldi mi?

Yaklaşık 7 saat süren kesintinin ve çalışanların ofise girememesi gibi pek çok skandalın ardından sorun nihayet düzeldi. Gece yarısından sonra kullanıcılar yavaş yavaş FacebookInstagram ve WhatsApp gibi servislere erişebilmeye başladı. Instagram tarafında da işler yolunda.

Instagram

Facebook neden çöktü?

Eski Washington Post muhabiri Brian Krebs‘in paylaşıma göre, problemin kaynağı ise oldukça basit. İddialarını şirket içinden yetkili bir isme dayandıran muhabir, kesintinin yanlış giden rutin bir BGP güncellemesinden kaynaklandığını söyledi. Ancak ters giden güncelleme bazı sorunlara neden oldu ve sistem çöktü. Söz konusu paylaşımın gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ise merak konusu.

Erişim sorunundan en çok etkilenen isim ise kuşkusuz Mark Zuckerberg oldu. Çökme sorunlarının ardından oluşan mali tabloda, Zuckerberg, kısa sürede önemli bir miktar para kaybetti. Başarılı isim sadece üç saatlik kaybı nedeniyle En Zengin İş İnsanları listesindeki yerinden de oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir