Ana SayfaGüncelFacebook 'un yeni özelliği Türkiye'de kullanıma açıldı!

Facebook ‘un yeni özelliği Türkiye’de kullanıma açıldı!

Covid-19 yüzünden birçok insan evde kalıyor. Bu yüzden sosyal medya kullanımında önemli ölçüde artış var. Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook yeni özelliğini ülkemizde de kullanıma sundu.

Facebook

Bu salgın döneminde evlerinden çıkamayan ve yardıma ihtiyacı olan kişiler için Facebook yeni özelliğini duyurdu. Bu ihtiyaç üzerine yola çıkan Facebook, Türkiye’de çok önemli bir projenin altına imza attı. Topluluk Yardımı adında yeni bir platform geliştiren şirket, insanların bu kanal aracılığıyla birbirlerine yardım etmelerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Facebook ‘un yeni özelliği sayesinde insanlar birbirine destek olacak

Facebook’un geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kullanıma sunduğu Corona virüsü Bilgi Merkezi’nden erişilebilen Topluluk Yardımı, yaşlı insanların ihtiyaçları için market alışverişinden yemek dağıtmaya, bakım-onarımdan bağış kampanyalarına katılmaya kadar pek çok yardımda bulunmanıza imkan sağlıyor.

Bu kampanya konusunda Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörür şu açıklamaları yaptı :

“Topluluk Yardımı ile daha önce benzeri görülmemiş bu zor zamanlarda insanların en kolay şekilde yardım istemelerini ve yardım etmelerini sağlamayı umuyoruz”

Pekyörür açıklamalarına şu sözlerle devam etti “Önümüzdeki süreçte, insanların platformlarımız üzerinden en güncel bilgilere ve kendilerine yardımcı olacak içeriklere erişebilmelerini sağlamak ve onlara salgına karşı harekete geçmeleri için daha fazla yol sunmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz”

Facebook’un, Corona virüsü ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği ”Topluluk Yardımı” platformuna “Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkezi” üzerinden veya buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir