Ana SayfaGüncelMicrosoft Teams için önemli yenilikler yapılıyor!

Microsoft Teams için önemli yenilikler yapılıyor!

Evlerde kaldığımız bu günlerde işlerimizi uzaktan halledebilmek için birtakım video konferans uygulamaları kullanıyoruz. Örneğin Zoom, Google Meet, Microsoft Teams gibi. Zoom kullanırken de tasarım konusunda en çok beğendiğimiz şeylerden birisi de arkaplan değiştirme özellliğiydi.

Microsoft Teams

Microsoft Teams için önemli değişiklikler yapıldı

Evden çalışırken ve video konferans için Zoom kullanırken arkaplanınızda istemediğiniz (çamaşır vs.) varsa onlar yerine başka görüntüler kullanabilir ve diğer insanlarla konuşurken gizliliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu özelliğin önemini kavrayan Microsoft , aynı özelliği kendi görüntülü konferans uygulaması Teams için de sağlamak için güncelleme çalışmalarını başlattı.

Teknoloji devi, bu uygulamaya ekleyecekleri arkaplan değiştirme özelliğinin yapay zeka ile uyumlu çalışacağını ve en düşük hata oranıyla arkaplanı değiştireceğini söyledi.

Google’dan Zoom ‘a karşı önemli adım!

Buna ek olarak, Teams ‘in en son sürümü, bir toplantı sırasında söyleyecek bir şeyiniz olup olmadığını odaya bildirmek için tıklayabileceğiniz “elini kaldır” simgesini de ekliyor. Son olarak, organizatörlere bir tıklayışla aramayı sonlandırma gücü veren “toplantıyı sonlandır” seçeneği de ekleniyor. Görünüşe göre öğretmenlerin taleplaeri doğrultusunda hareket edilmiş. Ek olarak bir online eğitim sınıfında kargaşa çıkarsa öğretmenler ve profesörler çağrıları hızla bitirebilirler.

Umuyoruz ki, tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgın kısa sürede biter, insanlar normal yaşamına döner ve bu tür uygulamalara ihtiyaç olmaz. Ancak şu anki dönemde bu uygulamaları kullanmak durumundayız.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir