2 Kasım Cuma

Facebook veri skandalları için yeni bir adım attı!


Facebook uygulama

Geçtiğimiz gün senato karşısında ifade veren Mark Zuckerberg, Facebook için düğmeye bastı ve bir takım önlemler almaya devam ediyor. Kısaca, Facebook uygulama erişimlerine sınırlandırma geliyor.

Facebook veri gizliliği için düğmeye bastı!

Facebook uygulama erişimlerini sınırlandırıyor ve detayları

Yeni gelen güncelleme ile birlikte uygulama, erişim izinlerini yeniden kategorize etti. Yeni erişim izinleri, artık farklı kategoriler altında yer alacak.  Süresi dolanlar, aktif  ve kaldıranlar olmak üzere üç gruptan oluşan sistem, kullanıcılar için kolaylık sunacağa benziyor. Facebook uygulama

Yeni güncelleme ile birlikte, örneğin Facebook ile giriş yap dediğiniz bir uygulama için çeşitli izinler istemekte ve bunları yeni özellik sayesinde tek tek erişime izin verebilir ya da tamamen izinleri kaldırabilirsiniz.

Süresi dolanlar ise, uzun zamandır giriş yapmadığınız uygulamaların gözükmesine  yarıyor. Burada bir uygulamaya izin verdikten sonra, epeyce girmediğiniz vakit, uygulama otomatik olarak bu bölme düşüyor.

Uygulama erişimleri için; Facebook>Ayarlar>Uygulamalar ve İnternet Siteleribölümünü ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Nearby özelliğini kaldırıyor

Birkaç yıl önce kullanıma sunulan ‘Nearby Notifications‘ kaldırılıyor. İşte kullanıcılar için faydalı olabilecek Google Nearby …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir