Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook, uygulamaya sohbeti geri getiriyor!

Facebook, uygulamaya sohbeti geri getiriyor!

Facebook her şeyin başlangıcıydı. Türünün ilk örneği olan ilk sosyal medya uygulaması ve beklendiği gibi dünyayı kasıp kavurdu. Öyle ki, Snapchat, Instagram ve TikTok gibi diğerleri zaten burada olsa da, uygulama bugüne kadar hala yaygın olarak kullanılıyor. Uygulama içi sohbete sahip ilk sosyal medya uygulamasıydı ve aynı zamanda onsuz ilk uygulamaydı.

Bu doğru, çoğumuz zamanı hatırlıyoruz ve 2014’te Facebook, uygulama içi sohbeti Facebook uygulamasından kaldırma eylemini gerçekleştirdiğinde ve özellikle sohbet etmek için yapılmış ayrı bir uygulamaya taşındığında darbeyi hissettik. Bu, Whatsapp’ın özünü kopyaladı, ancak bir şekilde işe yaradı ve o zamandan beri çalışıyor.

Görüyorsunuz, mesele şu ki, Facebook’un arkasındaki şirket Meta kısa süre önce uygulamaya uygulama içi sohbeti geri getirmeye karar verdi. Bu doğru millet; Facebook nihayet bir Twitter kullanıcısı, Sosyal medya danışmanı, teknoloji analisti ve en sevdiğimiz Matt Navarra (başlangıçta Jeff Higgins’ten bahşiş alan) tarafından paylaşılan ekran görüntülerinde gösterildiği gibi sohbet seçeneğini geri alıyor.

Ekran görüntülerine göre, kullanıcının messenger uygulamasına yönlendirilmeden sohbetlere erişmek için ekranın sağ tarafından kaydırması gerekecek. Bahsetmiyorum bile, bu özellik şu andan itibaren yalnızca seçilen kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Kaydıran seçilen kullanıcılar daha sonra onları en son Facebook sohbet deneyimini test etmeye davet edecek başka bir ekran göreceklerdi.

Bu, kullanıcıların uygulamadan ayrılmalarına gerek kalmadan mesaj atabilmelerini ve mesajlarını kontrol edebilmelerini sağlayacağı için harika bir özelliktir. Bu özelliğin bir başka yararı da, kullanıcıların telefonlarında iki farklı uygulama yerine sadece bir uygulama ile daha az yer kullanmalarına izin vermesidir.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir