Ana SayfaGüncelFacebook ve Instagram küçük işletmeleri destekleyecek!

Facebook ve Instagram küçük işletmeleri destekleyecek!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Facebook, kendi uygulamasına ve sahibi olduğu uygulamalara yenilikler yapmaya devam ediyor. Şirket bugün küçük işletmelerin müşterileriyle bağlantıda kalabilmesi için bir takım yenilikler yaptı.

Facebook

Sayfa mesajları Messenger’a taşınıyor

Facebook, küçük işletme sahiplerinin müşterilere bağlı kalmasına yardımcı olacak daha fazla yenilik yapmayı planlıyor. Şirket, işletmelerin sayfalarına gelen mesajları Messenger üzerinden görüntülemenize olanak sağlayacak. Sayfanıza gelecek mesajları mobilden görüntülemek için artık sayfa yöneticisi uygulamasını kullanmanıza gerek kalmadan Messenger uygulamasındaki ”İş gelen kutusu” üzerinden okuyabileceksiniz.

Facebook, bu değişikliği daha büyük bir güncellemenin parçası olarak duyurdu. Bu da kullanıcıların yerel küçük işletmelere destek göstermesini kolaylaştırmak anlamına geliyor. Ayrıca Facebook, kullanıcıların restoranları, perakendecileri ve diğer yerel kuruluşları da etiketleyebilecekleri yeni bir #SupportSmallBusiness hashtag’i tanıtacak.

Instagram

Instagram da bu konu hakkında bir çıkartma yaptı

İşletmeleri destekleme kampanyasına katılan bir diğer şirket de Facebook’un sahip olduğu sosyal medya platformu Instagram. Şirket, Hikayeler kısmında ‘‘Küçük Destek”adli bir çıkartmayı bugün itibariyle kullanıma sunmaya başladı. Kısa bir süre önce şirket Teşekkür Saati çıkartmasını kullanan hikayeleri ayrı bir hikaye şeklinde karşımıza sunmuştu. Bu Küçük Destek çıkartmasının da bu şekilde ayrı bir hikaye olarak takipçilerinizin karşısına çıkacağını söyleyelim.

Şirket ayrıca, Facebook ve Instagram ‘a işletme sahiplerine küçük işletme kredileri, hibeleri ve hediye kartlarının nasıl satılacağı ile ilgili bilgilere ulaştıran yeni uygulama içi kaynaklar da ekleyecek. Tüm bunlar iki şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı özellikler. Bu özellik Facebook bilgi merkezi gibi her şeyi tek bir yerde toplar.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir