25 Nisan Çarşamba

Facebook özel yazılımla videolardaki yüzleri tespit edecek

Facebook’tan gelen bir habere göre artık videolardaki kişiler otomatik olarak yapay zeka sayesinde tanınabilir bir hale gelecek. Yapay zeka sayesinde bölüm atlayan Facebook videodaki kişileri tespit edebilir hale geldi.


Facebook devrim niteliğinde bir yazımı, oldukça sesli bir güncelleme ile kullanıcılara sunacak. Yeni yazılımı duyunca gerçekten de oldukça fazla bir haberi ele aldık diyebiliriz. Facebook gibi yazılımları takip etmek için elimizden geleni yapıyoruz ve siz Sosyopat ailesine aktarıyoruz. Sosyal medya devi fotoğraflarda olduğu gibi videolardaki yüzleri de tespit edebilecek. Uzun zamandır yapay zeka üzerine Ar-Ge çalışmaları yürüten Facebook, gerçekleştirdiği çalışmaların meyvesini almaya başlıyor. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması noktasında yapay zekayı daha etkin kullanmak isteyen Facebook yakın zamanda videolardaki insanları etiketleyecek özelliği kullanıma sunacak.

F8 Geliştirici Konferansı’nda gele alınan bir konu olan bu yazılım herkesin ilgisini çekti. Yeni yüz tanıma sistemi ve detaylarına bakacak olursak Facebook Yapay Zeka Birimi sorumlusu Joaquin Quiñonero Candela bayağı bir ünlenecek. İlgili departman tarafından değinilen özellik sayesinde Facebook videolarındaki insanların videoda yer aldığı zaman dilimi yazılım tarafından otomatik olarak tespit edilecek. Tespit edildikten sonra ise anında tespit edilip kullanıcının önüne getirilecek diyebiliriz.

FACEBOOK VİDEO YAZILIMI BÜYÜK SES GETİRECEK

Kısa süre önce video arama işlemini devreye sokan Facebook yine yakın zamanda kullanıcıların profil resimlerine hareketli şeyler getirilmesinin önü açacak. Bu konuda çalışmaların devam ettiği söyleniyor. Facebook’un videodaki insanları etiketleme özelliğinin şimdinden ses getireceğini biz Sosyopat.com.tr ailesi olarak söylemekte bir yanlış görmüyoruz. Video arama sürecini basit ve daha hızlı hale getirecek yeni özellikte, kullanıcılar kısa ya da uzun fark etmeksizin bir videoda kendilerinin ya da başkasına ait anlara anında erişebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kripto paraların kullanım alanı artmaya başladı

Kripto paralara olan ilgi her türlü uyarılara rağmen devam ediyor. Kullanım alanı artış sağlayan kripto paralar mağazalarda ve ev kiralarında geçerlilik sağlamaya başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir