Ana SayfaGüncelFacebook yorumlarına önemli bir yenilik geliyor!

Facebook yorumlarına önemli bir yenilik geliyor!

Sosyal medya devi Facebook, platforma her geçen gün yenilikler yapmaya devam ediyor. Şirket, bu sefer yorumlar bölümüne yöneldi ve Facebook, gruplardaki gönderilerin altına yapılan yorumlara önemli bir yenilik getiriyor.

facebook

”Kullanıcıların hedefe ulaşabilmesi” için yapılıyor

Test edilen yeni özellik sayesinde artık Facebook gruplarında yapılan bir yorumun üste çıkmasını istiyorsanız üst oka, aşağı düşmesini istiyorsanız da alt oka basmanız yeterli olacak. Şirket, bu yeniliği ”Kullanıcıların hedefe ulaşabilmesi” için yaptığını bildiriyor. Bu ifade üzerinde düşündüğümüz zaman anlıyoruz ki şirket, konu ile alakalı doğru cevapların ve olumlu düşüncelerin daha ön plana çıkartılması için böyle bir yeniliğe gitme kararı almış.

facebook

Ayrıca yukarı çıkmasını istediğiniz yorumun solundaki yukarı ok simgesine basınca bir menü açılıyor ve bu yorumu neden yukarı taşıdığınız soruluyor. Vereceğiniz cevaplara göre yorum kategorilendiriliyor.

Son günlerde bazı gruplarda test edilmeye başlanan özelliğin önümüzdeki aylarda tüm gruplarda kullanılabilir olması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir