1 Kasım Perşembe

Yeni nesil gençler sosyal medyadan kaçıyor!

Yeni neslin gençleri artık sosyal medya kullanmıyor ve bütün sosyal hesaplarını kapatıp, arkalarına bile bakmadan medyadan ellerini ayaklarını çekiyorlar. Gençlerin sosyal medyadan uzaklaşmasını bu haberimizde ele aldık.


Gençlerin sosyal medyadan kaçar bir hale geldi çünkü artık sosyal medya onlara boş geliyor. Aslında olması gerekende budur çünkü öyle bir hale geldik ki dışarı çıktığımızda, yalnız kalmak istediğimizde bile sosyal medyadan fotoğraf paylaşıyor, yer bildirimi yapıyor ve değişik haller almaya başlıyoruz. Yeni nesil gençler derken aslında yeni nesilden bahsetmek istiyoruz. Yeni nesil dünyanın en geniş sosyal ağına sahip Facebook, Twitter yada Tumblr gibi şeyleri kullanmıyorlar. Bazıları ilk heves olarak açıyorlar ama sonra ne var ne yok bırakıp arkalarına bile bakmadan sosyal medyadan kaçıyorlar.

FACEBOOK YETİŞKİN İNSANRLA DOLUP TAŞIYOR

Mobil mağazalarda en çok indirme oranına sahip olan Facebok aynı zamanda dünyanın en çok kazanan şirketleri arasında yer alıyor. Eğer sizde Facebook kullanıyorsanız artık sosyal çevreniz ya yok olmaya başlamış yada yaşınız ilerlemeye başlamıştır. Çünkü 20-27 arasındaki gençler artık sosyal medya kullanımından kaçıyorlar ve sadece Instagram kullanıyorlar. Instagram kullanıcısı da bir hayli kısıtlıdır diyebiliriz. Gençler artık aktif olmak istemiyorlar ve bazı şeylerini özel olarak yaşamak istiyorlar. Zaten sosyal medya kullanmayan ama Instagram hesabı olan birçok Türk genci akrabalarını yada birçok tanıdığını sosyal medya hesaplarına eklemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Nearby özelliğini kaldırıyor

Birkaç yıl önce kullanıma sunulan ‘Nearby Notifications‘ kaldırılıyor. İşte kullanıcılar için faydalı olabilecek Google Nearby …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir