1 Kasım Perşembe

Google Nearby özelliğini kaldırıyor


Birkaç yıl önce kullanıma sunulan ‘Nearby Notifications‘ kaldırılıyor. İşte kullanıcılar için faydalı olabilecek Google Nearby özelliğinin kaldırılma sebebi…

Teknoloji devi Google, birkaç sene önce kullanıma sunduğu ‘Nearby Notifications‘ özelliğini kaldıracak. Bu özellik bulunduğumuz yerin yakınlarındaki mekanlardan bildirim gelmesi konusunda yardımcı oluyordu. Böylece kullanıcılar oraya hazır yakınken bazı bilgilerden veya kampanyalardan haberdar olabiliyor. Örneğin, bir işiniz sebebiyle uğradığınız mekanda bulunurken hemen karşıdaki mağazadan çeşitli bildirimler geliyordu.

Google Nearby

Google Nearby özelliğini neden kaldırıyor?

Google’ın ‘Nearby Notifications’ özelliğini kaldırmasının esas sebebi tam anlamıyla bir ‘spam‘ yuvasına dönüşmüş olması. Gelişticilerin bu özelliği suistimal etmesi ve devamlı kullanıcılara istenmeyen bildirimler gönderilmesi nedeniyle bu özellik kullanım amacının tamamiyle dışına çıktı.

Enes Batur YouTube kanalını kapatıyor mu?

Özellikle bazı mağaza yakınlarında ikamet eden ya da AVM’de vakit geçiren Android kullanıcıları, gelen bildirimlerden bıkmış usanmış durumda. Ayrıca Google standartlarına uymayan bildirimler ve devamlı tekrar eden ‘spam‘ bilgiler devamlı artıyor.

6 Aralık’tan sonra kullanılmayacak

Google, bu tip istenmeyen bildirimlerle mücadele etmek veya engellemenin bir yolunu bulmayı tercih etmek yerine ‘Nearby Notifications‘ özelliğinin fişini tamamen çekmeyi tercih etti. Özellik bu yılın 6 Aralık tarihinden itibaren kapatılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Enes Batur YouTube kanalını kapatıyor mu?

Özellikle çocuk ve genç kesim üzerinde büyük bir popülerliği olan YouTube fenomeni saat verdi. Yoksa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir