Ana SayfaGüncelGoogle Play, yeni görünümüne kavuşuyor!

Google Play, yeni görünümüne kavuşuyor!

Görünüşe göre Google, gerçekte neler olup bittiği konusunda biraz şaşkın olan Play Store kullanıcılarıyla alay ederek yine iş başında.

Kısa bir süre önce, Google’ın izinlere genel bakışını nasıl kaldırdığını bildirdik. Ve hiçbir zaman önceden uyarı verilmeyen birçok kişinin yanıtını gördükten sonra, şirket sessizce onu eski durumuna getirdi.

Şimdi, bazı kullanıcıların Play Store’un Uygulama Sürüm Numaralarının aniden kaybolmasından şikayet ettiği benzer bir şey yaşanıyor. Ve bu, birçok kullanıcının uygulama listelerinden ihtiyaç duyduğu hayati bir bilgi kaynağı olduğu için kesinlikle önemlidir.

Bu özellik olmadan, hangi güncellemeyi yükleyeceğinizi bir bakışta anlamak zorlaşıyor ve bu yüzden Android kullanıcıları arasında bir kargaşa var.

Haber ilk olarak 9to5Google üyeleri tarafından fark edildibirkaç uygulama listesinde birdenbire sürüm numaralarının atlandığını gördü.

Telefonlardaki farklı uygulamalarda artık mevcut olmadığını kanıtlayan ekran görüntüleri bile sağladılar.

Şu an itibariyle, teknoloji devi henüz konuyla ilgili resmi bir haber yayınlamadığı için değişikliğin geçici mi, kalıcı mı, bir hata mı yoksa başka bir şey mi olduğundan emin değiliz.

Sürüm numaralarının geçmişte gözlemlenenle aynı önemi taşımadığı konusunda hemfikir olsak da, birçok önde gelen uygulama geliştiricisi stratejilerini değiştirmeyi başaramadı.

Firmalar, uygulamanın daha yeni sürümlerine sahip kullanıcılar için ilgili değişikliklerle ilerlemek yerine, benzersiz UI düzenleri ve içerik seçimi ile deneyler yapan testler yayınlıyor. Bu, neyin en iyi sonucu verdiğini ve çoğunluk tarafından kabul edildiğini görmek için tasarlanmıştır.

Bu nedenle, bu, yalnızca telefonunuzun değil, sunucu tarafından yapılan bir itme sayesinde güncellemelerin yürürlüğe girdiğini açıkça ortaya koyuyor. Bununla birlikte, sorunlardan dolayı karmaşıklaştığınız durumlara yardımcı olduğu için, sürüm numarasıyla anlaşmak bizim için uzun bir yol kat ediyor. Bu şekilde, sorun giderme sırasında bunları kullanabilirsiniz.

Geçen sefer, Google’ın pek çoğunun onaylamadığı benzer deneyler yaptığını gördük. Google Play Store’un bilgi sayfalarından ‘son güncelleme’ sekmesini sildi.

Evet, yine, bu çok büyük bir değişiklik değil, ancak uygulamada neyin yanlış olduğunu ve bir uygulamanın terk edilip edilmediğini gösterdiği için bunun gibi bilgiler gerçekten yararlı olabilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir