Ana SayfaGüncelTwitter, hesaplara açıklayıcı notlar ekliyor!

Twitter, hesaplara açıklayıcı notlar ekliyor!

Her zaman meraklı bir Twitter kullanıcısıysanız ve uygulamada kullanıcılar tarafından gönderilen Tweetlerin sayısını merak ettiyseniz, şanslı gününüz olabilir.

Şirket, geçen ay yeni gelişmeyi fark eden tersine mühendislerin çabaları sayesinde, kullanıcıların tam da bunu yapmasına olanak tanıyan bir deneme üzerinde çalışıyor  (@iwishiwasafinch tarafından görüldüğü gibi).

Ancak bu sabah, platformun bazı kullanıcılarına bu özelliğe nasıl erişim izni verildiğinden bahseden yeni raporlar duyuyoruz ve bundan daha heyecan verici bir şey yok.

Yalan söylemeyeceğiz, biraz vahşi ya da vahşi, kişisel olarak bahsetmeye bile gerek yok. Ama hey, platformda senden daha fazla zaman harcayan daha fazla insan olduğunu bilmek güzel.

Ama yine de bazıları tarafından olumsuz olarak algılanabilir, çünkü diyelim ki ayda 1000 kez tweet atan biri, bir kullanıcının zaman tünelinde rahatsız edici olarak görülebilir.

Öte yandan, zar zor tweet atan bir başkası, takip etmeye bile değmeyebilir. Bu nedenle, orada açıkça ortaya konan metrikler, sonuçta en iyi karar değil.

Ancak unutmayın, Twitter sözcüsü bunun gerçek ürünün nasıl olacağına dair nihai bir sözü olmayan bir deneme olduğunu söylüyor. Uygulama, her şeyin nasıl çalıştığını anlamaya çalıştıklarını söylüyor.

Twitter, deneyin, kullanıcılara hesap tweetlerinin sıklığını ve bunun uygulamadaki kararlarını nasıl etkileyebileceğini göstermenin etkisine tanık olmayı içerdiğini söylüyor.

Geçmişi göz önünde bulundurarak, insanlar bunu tam bir korku ve kabus olarak nitelendirdi çünkü hiç kimse kendi sebepleriyle uygulamada frekansını açıklamak istemedi.

Sırada, uygulamanın, kullanıcıların düzenleme isteklerini yerine getiriyor olabileceği haberini aldık. Tam olarak bir düzenleme düğmesi olmasa da, çok benzer bir şey.

Twitter, hayranlarına tweet’lerin uzunluğunun çok kısa olması nedeniyle düzenlemenin mümkün olmadığını ve bunun da küçük düzenlemelerin mesajın içeriğini gerçekten etkileyebileceği anlamına geldiğini söyledi.

Ancak şimdi, bir tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong sayesinde , Twitter’ın, üçüncü taraf sitelere yerleştirildikten sonra, düzenlenmiş tweet’lere eklenebilecek yeni metinler almaya çalıştığına dair bazı haberler aldık.

Yıllarca süren tartışmalara ve Twitter’ın tweet’leri düzenlemeyi reddetmesine rağmen, soruna çok fazla yaygara yaratmadan gerçekten iyi bir çözüm bulmayı başardılar.

Evet, arka uçla ilgili şeyler söz konusu olduğunda biraz karmaşık ve teknik olacak, ancak buna değecek.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir