1 Kasım Perşembe

Henry Cavill trollendi!


Henry Cavill

Sosyal medya’nın bir diğer yanı troll olaylar ile meşhur olması. Bu sebeple yine troll bir olayla karşı karşıyayız. Süperman karakteri olarak tanıdığımız Henry Cavill, Google biyografisine göre ölmüş durumda. Bu durumu gören herkes şaşırdı ve olay kısa zamanda açığa kavuştu.

Instagram PLOGGİNG akımı

Henry Cavill ve Google olayı

Wikipedia’da bildiğiniz gibi yazılar okuyucular tarafından değiştirilebiliyor ve editörler tarafından kontrol edene kadar bilgi yanlış olsa da 1 ya da 2 saatliğine durabiliyor. İş böyle olunca bir internet trollü Henry Cavill’ı öldü olarak göstermiş. Kısa süre sonra bu olay, sosyal medya da büyük yankı uyandırdı.

Henry Cavill
Resmin açıklamasına ” 2 gün önce öldüğü öğrenince… ” yazan Henry Cavill, her şeyi açıklığa kavuşturmuş oldu ve böylelikle ölmediği ortaya çıktı.

Bu tarz olaylar günümüzde sıklıkla yaşanıyor ve ülkemizde de bol bol görüyoruz.Bunun en basit örneğide Twitter üzerinden oluşturulan Türkiye gündemi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Nearby özelliğini kaldırıyor

Birkaç yıl önce kullanıma sunulan ‘Nearby Notifications‘ kaldırılıyor. İşte kullanıcılar için faydalı olabilecek Google Nearby …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir