Ana SayfaGüncelInstagram, Alışveriş özelliğine önemli yenilikler yaptı!

Instagram, Alışveriş özelliğine önemli yenilikler yaptı!

Facebook uzun zamandır Instagram uygulamasını popüler hale getirmek için çok fazla şey yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Şirketin son zamanlarda yaptığı ve kullanıcılar tarafından çok olumlu karşılanan bir özellik de Alışveriş özelliğiydi. Çok fazla insanın Alışveriş bölümünü kullanmaya başlamasıyla birlikte şirket, bu özelliği daha kapsamlı hale getirmek için çalışmalara başladı.

instagram alışveriş instagram alışveriş

Artık IGTV üzerinden alışveriş yapılabiliyor

Instagram kullanıcılarının zaman geçirdiği bölümlerin başlarında IGTV geliyor. Başta IGTV’yi YouTube rakibi bir platform yapma hedefiyle yola çıkan şirket, artık kullanıcıların IGTV üzerinden alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar izledikleri IGTV videosundan çıkmadan videoya eklenen ürünleri kolay bir şekilde görüntüleyipsatınalabilecekler. IGTV için Alışveriş özelliği bugün itibariyle tüm dünyadaki Instagram kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Özelliği kullanmak için uygulamayı güncellemeniz yeterli.

Reels için de Alışveriş yapma özelliği geliyor

Bu sene en çok konuştuğumuz Instagram yeniliği şüphesiz Reels oldu. TikTok rakibi bu yeni platforma şirket, alışveriş özelliği ekliyor. Yani bir süre sonra Reels videolarından videodan çıkmadan alışveriş yapmak mümkün olacak. Reels, Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinin başlarında gelmesi sebebiyle şirket ne kadar hızlı olursa o kadar fazla kazanç elde edebilir. Şirket, Reels için Alışveriş özelliğinin bu yılın sonunda kullanıma sunulacağını açıkladı. Biraz geç de olsa kullanıma sunulacak bu özelliği duyan kullanıcılar şimdiden merakla özelliğin gelmesini bekliyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir