Ana SayfaGüncelInstagram, aylık kullanıcı sayısında yeni bir rekora ulaştı!

Instagram, aylık kullanıcı sayısında yeni bir rekora ulaştı!

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri şüphesiz Instagram. Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınan platform, son yıllarda hızlı şekilde kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Bugün sızdırılan bir veri, Instagram’ın bugün itibariyle aylık 2 milyar kullanıcıyı geride bıraktığını gösteriyor.

instagram tiktok

Instagram, aylık 2 milyar kullanıcı sayısına ulaştı

İlk olarak 2018 yılında aylık 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştıklarını duyuran şirket, geçen 4 yıla yakın sürede aylık aktif kullanıcı sayısını 1 milyar artırdı. Aylık kullanıcı sayısının 2 milyar barajını aşması henüz Instagram tarafından kamuoyuna duyurulmadı. Ancak CNBC tarafından yapılan açıklamada bu barajın geride kaldığı bildirildi. Bunun nedeni, geçtiğimiz ay Instagram’ın gençleri olumsuz etkilediği gerekçesiyle açılan dava ile uğraşması olabilir.

12 yılda 2 milyar kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, TikTok’un gerisinde

Uygulama, şu an bir diğer sosyal medya devi olan TikTok ile yarışıyor. TikTok, geçtiğimiz ay aylık 2 milyar aktif kullanıcı sayısını geride bırakmıştı. Instagram, 2 milyar aktif kullanıcı sayısına 12 yıl gibi bir sürede ulaşmışken TikTok, Musical.ly ile birleştikten sadece 3 yıl sonra bu barajı aşabildi. Bu, çok büyük bir başarı.

Şirket, ‘rakibi’ TikTok’a göre zor dönemler geçiriyor

Instagram, sunduğu özellikler ile TikTok’un çok daha üstünde olmasına rağmen TikTok’a göre şu anda zor dönemler geçiriyor. Son zamanlarda kullanıcıların odağı olan kısa videolar trendini yakalamak için şirket, TikTok benzeri Reels özelliğini kullanıcılarına sunarak TikTok’u yakalamayı hedeflemişti.

Siz TikTok’u mu yoksa Instagram’ı mı daha çok seviyorsunuz? Yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir