Ana SayfaGüncelMinecraft, YouTube üzerinde bir rekor daha kırdı!

Minecraft, YouTube üzerinde bir rekor daha kırdı!

Geçmiş yıllardan beri oynanan ve günümüzde popülerliğini sürdürmeyi başarmış oyunların başlarında şüphesiz Minecraft yer alıyor. Oyun, yıllardır genelde çocuk ve genç kitle tarafından sevilerek oynanıyor. Oyuna olan bu büyük ilgi sayesinde oyunun YouTube üzerindeki videolarının yüksek izlenmelere ulaşması kaçınılmaz oluyor. YouTube’un en çok izlenen içeriği olan Minecraft videoları, bugün bir rekor daha kırdı.

youtube minecraft

1 Milyar görüntülenme barajı aşıldı!

Bugün itibariyle YouTube üzerinde bulunan Minecraft videolarının toplam izlenme sayısı 1 Trilyon (1.000.000.000) izlenmeyi geride bıraktı. Böylece oyun, hali hazırda elinde bulundurduğu en çok izlenen oyun ünvanını tazelemiş oldu.

En çok izlenen video 270 milyon görüntülenmeye sahip

Oyunun YouTube platformundaki en çok izlenen videosu 270 milyon görüntülenmeye sahip. Oyun, çıktığı 2011 yılından 2019 yılına kadar sadece 500 milyar görüntülenme almıştı. 2019 yılından 2022 yılının başına kadar olan 3 yıllık süreçte de 8 yılda aldığı kadar izlenme alarak 1 trilyon barajını geride bıraktı.

35.000’den fazla içerik üreticisi bulunuyor

Özellikle pandemi döneminde yaşanan video izleme artışı, Minecraft videolarını da doğrudan etkilemiş gibi duruyor. Şu anda hali hazırda dünya üzerinde 35.000’den fazla içerik üreticisi Minecraft videoları çekip bu videoları takipçileri ile buluşturuyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir