Ana SayfaGüncelInstagram, beğeni gizleme özelliğini kullanıma sundu!

Instagram, beğeni gizleme özelliğini kullanıma sundu!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Instagram, bir süredir beğeni gizleme özelliğini test ediyordu. Şirket, artık tüm kullanıcıların gönderilerine gelen beğeni sayılarını gizlemelerine izin verecek yeni özelliği kullanıma sundu.

instagram

İsteyen herkes beğeni sayılarını kapatabilecek

Yeni güncelleme ile birlikte gönderi sayılarına gelen beğenileri diğer kullanıcıların görmesini istemeyen kullanıcılar ayarlardan beğeni sayısını kapatabilecek. Beğeni sayısını kapatan kullanıcılar gönderilerinde kimlerin etkileşimde bulunduğunu görmeye devam edebilecek ancak diğer kullanıcılar göremeyecek.

instagram

Beğeni sayıları otomatik gizleniyordu

Geçmiş zamanlardan beri test edilen beğeni gizleme özelliği seçenek olarak sunulmadan bazı kullanıcıların beğeni sayılarını otomatik olarak gizliyordu. Bu durumdan özellikle fazla takipçili hesaplar etkileniyordu ve bu hesapların sahipleri Instagram ‘a özelliğin opsiyonel duruma getirilmesi için baskı yapıyordu.

Yapılan baskılar sonucunda şirket bunu sadece isteyen kullanıcıların kullanabilmesi için isteğe bağlı duruma getirdi. Beğeni sayılarını gizlemek isteyen Instagram kullanıcıları Ayarlar menüsüne giderek bu özelliği aktifleştirebilirler.

İki yıldan uzun süredir test ediliyordu

İki yıldan uzun süredir test edilen bu özellik sonunda tüm kullanıcılara sunulmaya başlandı. Özelliğe herkes şu anda erişemiyor ancak kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başlayabilecek.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir